Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоНацкомісія з енергетики незадоволена низькими нормами для споживачів газу без лічильників

Поточні норми споживання газу, встановлені Кабінетом міністрів для населення без лічильників, занижені майже вдвічі. Про це заявила глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"У нас занижені норми споживання, ті, що встановлені Кабміном. Як показує динаміка наших системних досліджень, які ми аналізували за результатами звітності, норми споживання занижені майже вдвічі у порівнянні з фактичним споживанням", - сказала вона.

Кривенко вважає, що використання занижених норм призводить до виникнення небалансів, які лягають на обл- і міськгази. У той же час, за її даними, газорозподільним компаніям бракує тарифних засобів для забезпечення лічильниками всіх споживачів, які поки їх не мають.

"Щоб це прискорити, потрібно закласти гроші в тариф на розподіл природного газу. Якщо ми тариф з 2016 року не переглядали, а всі товарно-матеріальні цінності, у тому числі, вартість лічильника, за два роки вже виросли, прискорення темпів оснащення лічильниками очікувати не доводиться", - підкреслила Кривенко.

Відзначимо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запропонувало Кабміну змінити норми споживання газу для населення без лічильників.

Згідно з документом, норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання, пропонується закріпити на рівні 5,8 куб. м в місяць на одну людину (з квітня по вересень) і 8,8 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

Для домогосподарств з плитою і без центрального ГВС норматив може бути встановлений на рівні 8,3 куб. м на одну людину (з квітня по вересень) і 13,7 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

У свою чергу норму для домогосподарств, які використовують газову плиту і водонагрівач, Міненерговугілля пропонує закріпити в розмірі 20 куб. м на одну людину (з квітня по вересень) і 25 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

Відзначимо, що в червні Окружний адміністративний суд Києва відновив дію втричі більшої норми споживання газу при відсутності лічильника.

Так, тепер норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання дорівнює 9,8 куб. м/міс. на одну людину (замість 3,3 куб. м.), для домогосподарств з плитою і без центрального ГВС - 18,3 куб. м (замість 5,4 куб.м), а з плитою та водонагрівачем - 23,6 куб. м (замість 10,5 куб. м).


10 вересня 2018
Новое время

Новости

Набсовет «МГУ» сменил главу правления компании

ТОРГОВЫЕ ВОЙНЫ: УКРАИНСКИЙ БИЗНЕС ПОД УГРОЗОЙ?

Эксперты ЕС, РФ и Украины в среду приступают к консультациям по транзиту газа

НКРЭКУ планирует снизить тариф на вход в ГТС в 2 раза

Нацкомісія з енергетики незадоволена низькими нормами для споживачів газу без лічильників

Транзит газа через Украину с начала года сократился на 6%

SOCAR увеличит поставки газа в Украину до 1 млрд кубометров

АМКУ вернул ДТЭК в тендер «Укртрансгаза», «Укрнефтебурению» в жалобе отказано

"Газпром" должен "Нафтогазу" дополнительно 100 млн долл. за невыполнение решения арбитража, - Витренко

Rated by MyTOP  UkraiNet Yellow Pages @Mail.ru Rambler's Top100

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio