Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео

"Нафтогаз" не може підтримати "Укртрансгаз", що перебуває на межі банкрутства

"Уже півроку ми говоримо про те, що "Укртрансгаз" може стати банкрутом через штучно занижені тарифів та несанкціонований відбір газу. На жаль, відповідальні органи обрали стратегію ігнорування поганих новин, і ситуація стала критичною. "Нафтогаз" підтримував "Укртрансгаз" скільки міг, і ми є їх найбільшим кредитором. Однак більше такої можливості немає. Ми повинні накопичувати газ у підземних сховищах і самі маємо дефіцит обігових коштів", - наводяться в прес-релізі слова голови НАК Андрія Коболєва.

У "Нафтогазі" нагадали, що компанії неодноразово попереджали про руйнівний вплив на фінансову стабільність оператора української ГТС низки рішень регулятора ринку в особі НКРЕКП. Серед них – зменшення тарифів на транспортування газу з травня 2019 року та критичні недоліки кодексу газотранспортної системи, які уможливлюють несанкціонований відбір значних обсягів газу операторами ГРС.

А.Коболєв наголосив, що група готова надати всі необхідні матеріали для аналізу та обговорення виходу з ситуації, що склалася, а також для встановлення відповідальних осіб за цей неприпустимий результат.

У НАК нагадують, що в листопаді 2018 року "Укртрансгаз" надав обґрунтовані заперечення проти запропонованих НКРЕКП "тимчасових" тарифів на транспортування газу, які зменшували дохідну частину оператора ГТС на 40%, або на 20 млрд грн. Водночас регулятор не врахував аргументів і встановив занижені тарифи.

У лютому 2019 року "Укртрансгаз" подав свої пропозиції щодо зміни часових тарифів, однак ці пропозиції так і не було розглянуто. Результатом цих рішень стало не тільки обмеження інвестиційних витрат компанії, а і її неспроможність закуповувати газ для прокачування палива газотранспортною системою.

Крім того, "Укртрансгаз" і "Нафтогаз" неодноразово звертали увагу НКРЕКП на те, що облгази не розраховуються за газ "Укртрансгазу", відібраний ними з газотранспортної системи без контракту. Облгази, у свою чергу, заявляють про недостатність їх тарифу на розподіл для розрахунків з "Укртрансгазом" за відібраний газ.

Як повідомлялося, "Укртрансгаз" закуповує газ для власних потреб через систему ProZorro. Однак через штучно занижений тариф і значні обсяги несанкціонованого відбору компанія потрапила у скрутне фінансове становище й накопичила понад 4 млрд грн боргу перед своїми постачальниками, зокрема "Нафтогазом". У зв'язку з цим "Укртрансгаз" не зміг залучити учасників тендерів на кілька своїх закупівель газу в червні.

Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС) України класифікувала рівень загрози в разі припинення роботи технологічного обладнання об'єктів ГТС як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня.

"Нафтогаз" і "Укртрансгаз" спільно з РНБО працюють над невідкладними заходами щодо забезпечення стабільності роботи української ГТС. Комплексне виправлення ситуації можливе тільки за умови повної свободи дій регулятора ринку НКРЕКП.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

Інтерфакс-Україна

24 червня 2019


Новости

За два дні ціни на «УЕБ» зросли на 500 грн до 6 000 грн / тис куб м

«Укртрансгаз» і «Еру Трейдінг» реструктуризували борг на 1,47 млрд грн

18 млн куб м газу виставили на продаж на ТБ «УЕБ»

Нафтогаз сменил главу совета директоров швейцарской "дочки"

"Нафтогаз" не може підтримати "Укртрансгаз", що перебуває на межі банкрутства

«Укртрансгаз» не має можливості вчасно розраховуватися за газ для ВТВ

Асоціація газотрейдерів заявляє про ризик колапсу на ринку газу через проблеми з оплатою позитивних небалансів

Нафтогаз розпочинає торги газом на біржі

«Укртрансгаз» та FGSZ збільшують технічну потужність транспортування газу на 14%

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio