Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео

«Сокар Україна» та «Центральна газопостачальна компанія» відсторонені від торгів на УЕБ


Під час торгової сесії з продажу природного газу ТОВ «ГПК Нафтогаз Трейдинг», адміністратор біржі виявив, що два учасники торгів здійснювали узгоджені дії щодо почергового підвищення ціни по одному з лотів. В результаті таких дій покупців, ціна природного газу могла зрости 34,8% від стартової, тому біржа призупинила торги.

Після внутрішньої перевірки, було встановлено, що дії покупців дійсно носили характер умисних дій з метою маніпулювання ринком та дискредитації біржових торгів. У зв’язку з цим біржою застосовані наступні санкції щодо виявлених порушників – відсторонення від усіх торгів на ТБ «УЕБ» строком на 60 днів та накладення штрафу.

"На ринках непоодинокі ситуації, коли учасники намагаються грати не зовсім чесно. Але слід пам’ятати, що біржа – це прозорий організований ринок, який діє по єдиним правилам, які зобов’язалися виконувати його учасники, коли проходили акредитацію на біржі. Не важливо це маленька фірма, чи світовий трейдер – правила одні для всіх. УЕБ – це джерело ринкових цін і відповідно до Постанови КМУ № 485 котирування УЕБ враховуються при визначенні ціни газу для населення, тому ми будемо діяти максимально жорстко. Більше того, запровадимо додаткові обмежуючі заходи, в т. ч. і щодо підвищення рівня гарантійного внеску, щоб такі випадки виключити взагалі. Нехай це буде перше і останнє попередження для компаній щодо яких ми застосовуємо санкції і уроком для решти учасників" – прокоментував ситуацію голова біржового комітету ТБ «УЕБ» Олексій Дубовський.

У результаті вчорашніх торгів «Нафтогаз Трейдинг» все ж змогла реалізувати 2 млн куб м ресурсу вересня по середньозваженій ціні 5 571,98 грн/тис куб м та 200 тис куб м ресурсу серпня по 5 559,24 грн/тис куб м.

Сайт біржі

Новости

«Сокар Україна» та «Центральна газопостачальна компанія» відсторонені від торгів на УЕБ

Німецька RWE почала співпрацювати з Оператором ГТС та Оператором ПСГ України

Оператор газосховищ запускає власну Інформаційну платформу

"Укртрансгаз" за 4 міс. наростив заборгованість перед постачальниками за позитивні небаланси до 1,3 млрд.грн

Укртрансгаз врегульовує взаємні зобов’язання з Акспо Україна

РГК вперше закупила газ на біржі

Укртрансгаз виплатив 1,47 млрд грн боргу Еру Трейдінг

Молдова хоче користуватися ПСГ України

Транзит газу в країни Європи виріс до рекордних 300 млн куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio