Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Інформаційні підсумки V газового Форуму 2019 (9 та 10 жовтня )

 А. Мизовець, керівник Асоціації «Газові трейдери України»

✅Про заборгованість "Укртрансгазу":

- При добовому балансуванні оператор ГТС може точніше балансувати об’єми, що знижує ризик розбалансування системи;

З іншого боку, «Укртрансгаз» накопичив досить значну заборгованість. Причина - заборгованість ТКЕ, які законодавчо заборонено вимикати, та які фінансово не збалансовані. Якщо ситуацію не врегулювати політично, вся заборгованість (38 млрд.грн) буде перекладена на нового оператора. В результаті, до кінця лютого 2020 р. нова компанія-оператор опиниться в тій же фінансовій ситуації, в якій перебуває сьогодні «Укртрансгаз». А це не можливість виконувати свої зобов'язання перед учасниками ринку;

✅Про нетипову ситуацію на ринку газу:

- З жовтня місяця виникла ситуація, що на сьогоднішній ранок ми не знаємо ціни за вчорашню газову добу, яка закінчилась о 7 год ранку. Тому, як можна балансуватись, якщо ти не знаєш, які фінансові результати має постачальник на закінчення доби?Сподіваємось, що «Укртрансгаз» хоча б прогнозно цю ціну буде називати, щоб ми могли прогнозувати свої фінансові можливості.

✅Щодо відкриття ринку постачання для населення:

- На даний час для цього слушний момент. Сьогоднішній аналіз ринкових цін для непобутових споживачів та населення (ПСО) наглядно демонструє таку можливість. Для незахищених верств населення державою мають бути встановлені компенсаційні механізми, які стимулюватимуть постачальників працювати в цьому сегменті.

Ярослав Мудрий, CEO Energy Resources of Ukraine :

✅-Якщо порівняти показники об’ємів газу в ПСГ в вересні 2018 і 2019 років, то це ріст на 4 млрд куб.м, з яких - 2 млрд. куб.м. - приватних іноземних і українських компаній. Це величезне досягнення. В цьому році ГТС і оператору «Укртрансгазу» повірили і завезли великі обсяги газу, щоб підтримати Україну в цей непростий рік і знівелювати ризики, а також протестувати як це буде працювати в кризові ситуації.

✅В найближчих два місяці ми побачимо як 2 млрд.куб.м приватного газу українських і іноземних постачальників, які закачали його влітку в ПСГ і зробили свої фінансові операції, як він буде тиснути на українську ціну. Логіка побудови ціни зміниться, особливо в листопаді-грудні. Рахувати ціну за формулою індексу хабу+ транспорт - не вдасться, ми побачимо зменшення спредів і зменшення ціни на українському ринку. Мається на увазі не абсолютної ціни, а премії індексів до європейських хабів. Буде цікаво спостерігати, коли ці власники газу почнуть ліквідовувати позиції і продавати цей газ на ринку.

✅Добове балансування відбулося - це позитив. Але зараз є питання ціни балансування. Це, дійсно, проблема і не тільки трейдерів, вона стане проблемою самого «Укртрансгазу» тому, переконаний, що потрібно знаходити компроміси і встановлювати справедливий механізм для всіх учасників ринку.

✅Запрацював митний склад, це новий стимул для ринку використання української інфраструктури і ПСГ. Відповідно до оф. даних «Укртрансгазу» 6 -7 млрд.куб.м. знаходиться в режимі митного складу. На даний момент він не розмитнений і теоретично може бути використаний для постачання в інші країни. Тобто це може бути або транзит, або він може бути проданий на ринку України. Тут важливий фактор, що трейдери отримали можливість змоделювати найгірший сценарій, якщо раптово на ринку не можливо продати цей газ з різних причин, у них є завжди розрахунок, які їхні збитки чи прибутки можуть бути якщо вони будуть забирати цей газ в Європі і продавати на ліквідних ринках. Це важливий інструмент для того, щоб повірити в газосховища щоб там зберігати великі обсяги газу в ПСГ.

Прес-служба Асоціації

Новости

Українська енергетична біржа отримала членство в Europex

ТОВ «Оператор ГТС України» подало заявку на сертифікацію до НКРЕКП

Ціна газу для населення в жовтні знизиться на 5%

Запаси газу в українських ПСГ досягли 21 млрд куб м.

Інформаційні підсумки V газового Форуму 2019 (9 та 10 жовтня )

Укртрансгаз до 1 листопада переукладе договори з транспортування газу на ОГТСУ

У серпні імпортний газ подешевшав на 38%,- Мінекономрозвитку

У «НАФТОГАЗІ» РОЗРАХУВАЛИ ТАРИФ НА ТРАНЗИТ РОСІЙСЬКОГО ГАЗУ ДО ЄВРОПИ

Нафтогаз з жовтня піднімає ціну газу для промислових споживачів. Ціни зростуть на 4,9-5,6%.

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio