Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


НКРЕКП схвалила проект підвищення тарифів операторів ГРМ у середньому у 2 рази у 2020 р.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні регулятора 29 листопада.

Перегляд тарифів на послуги розподілу природного газу пропонується здійснити у два етапи з 1 січня 2020р та з 1 липня 2020р. У розрахунку передбачено поетапне зростання витрат на оплату праці операторів ГРС протягом І кв. 2020р у середньому на 50%. Для забезпечення фінансування капітальних витрат газорозподільної системи у тарифах планується передбачити 789 млн грн (без ПДВ).

Зокрема, тариф «Днепропетровськгазу» та «Одесагазу» у два етапи зросте у 2,3 рази - відповідно з 0,58 грн до 1,29 грн та з 0,37 грн до 0,84 грн за 1 куб м на місяць без ПДВ. Тариф «Чернігівгазу» зросте утричі – з 0,63 грн до 1,9 грн за 1 куб м на місяць без ПДВ. Тариф «Запоріжгазу» та «Київоблгазу» пропонується збільшити на 67% - відповідно з 0,43 грн до 0,72 грн та з 0,57 грн до 0,95 грн за 1 куб м на місяць без ПДВ.

Представники промисловості, зокрема керівники об’єднання «Металургпром», Федерації металургів України, ПАТ «Дніпроазот» виступили проти пропонованого підвищення, наголосивши, що його рівень має бути у межах 40%. «Ряд норм розрахунків протирічить законодавству, зокрема компенсація понад 1 млрд грн збитків попередніх періодів. Норма прибутку також має бути стандартною не більше 5%, а не зростання у середньому у 21 раз, як передбачено даними пропозиціями», - вважає голова асоціації «Металургпром» Олександр Каленков.

Разом з тим, як пояснила представник НКРЕКП, розмір та норми прибутку облгазів зростають через включення в тариф компенсацій недоотриманої виручки та включення заходів з капітальних інвестицій.

Голова правління «Харківгазу» Дмитро Новицький нагадав, що у кінцевій ціні на газ тариф на розподіл займає лише до 10%, тоді як у ЄС цей показник складає 35-50%. «Якщо торік прибуток був «мінус» 1 млн грн, а тепер «плюс» 1 млн грн, то дійсно виходить 200% зростання. Але ж треба подивитись, що це за цифри, їх взагалі не можна співставляти з прибутками у металургійній та хімічній галузях», - додав він.

Як у свою чергу зазначив голова правління ПАТ «Черкасигаз» Сергій Буян, зокрема, «Азот» (Черкаси), що діє на території його ліцензованої діяльності і споживає близько 800 млн куб м у рік, має середню зарплату у 16 тис грн на місяць, рентабельність виробництва деяких видів його продукції перевищує 50%, тоді як у галузі розподілу газу ситуація значно гірша. «На деяких дільницях у нас не залишилося працівників з обслуговування ГРП/ШРП, це основні виробничники, які забезпечують елементарні режими тиску в мережах. Якщо не буде цих співробітників, не буде газу ні на заводах, ні у домівках. Тому, аби не допустити знищення галузі, я дуже прошу підняти тарифи облгазів», - підкреслив Буян, нагадавши, що середня зарплата у галузі наразі складає 6 тис грн на місяць.

Голова правління «Одесагаз» Ігор Мітюченко також повідомив, що, приміром Одеський припортовий завод, який наразі працює одним агрегатом, споживає 50 млн куб м газу на місяць і сплачує за послуги розподілу 18 млн грн, наступного року, за нової методики розрахунку тарифів сплачуватиме за розподіл газу 10 млн грн на місяць.

Новости

Газ в Україні продається дешевше імпортного паритету завдяки низці факторів - Р.Сторожев

Газ у ЄС може тимчасово подорожчати удвічі через припинення транзиту через Україну - А.Коболєв

Ціни на газ у Європі знижуються четвертий день поспіль

Кабмін призначив Deloitte&Touche аудитором фінзвітності "Нафтогазу" у 2019-2020 рр

НКРЕКП схвалила проект підвищення тарифів операторів ГРМ у середньому у 2 рази у 2020 р.

ОГТСУ проінструктував учасників газового ринку щодо переходу на інформаційну платформу з 1 січня 2020 р,

Україна за 9 місяців імпортувала 9,2 млрд куб м газу - Держстат

НКРЕКП 22 листопада попередньо схвалить рішення про сертифікацію Оператора ГТС

Імпортери у другій декаді листопада почали виводити газ з «митного складу»

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio