Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Газ в Україні продається дешевше імпортного паритету завдяки низці факторів - Р.Сторожев

«Якщо в минулому році ми в більшості випадків мали чітку прив'язку до європейських хабів TTF, CEGH, NCG, то сьогодні газ подекуди вже продається з дисконтом до них, оскільки на ціни впливає все більше факторів – як пропозиції приватних компаній, так і біржові котирування УЕБ, ціни контрактів-ОТС, що укладаються поза біржею, а також пропозиції імпортного газу, що зберігається в режимі «митний склад», - сказав Сторожев, зазначивши, що продаж газу непобутовим споживачам давно вже проходить за ринковими правилами.

Таким чином, додав голова Асоціації, український ринок газу поступово перестає бути преміальним, як раніше, коли розрахунок цін переважно здійснювався за принципами flat (рівна з європейським хабом ціна) або хаб «плюс». Фактори вільного доступу до української ГТС через інтерконектори на західному кордоні, а також можливостей для постачальників використовувати ПСГ в режимі «митного складу» збільшили кількість привабливих цінових пропозицій на внутрішньому ринку, додав Сторожев.

«Якщо влітку газ «зайшов» на «митний склад» за літніми цінами, то такий ресурс є більш конкурентним у порівнянні з прямими поставками взимку, коли ціни зазвичай вищі», - пояснив він. Таким чином, в Україні на сьогодні склався свій бенчмарк, на який впливають фактори власного видобутку, залишків в ПСГ (як внутрішніх ресурсів, так і на «митному складі»), імпортного паритету, а також бажання чи небажання учасників ринку продати значні обсяги своїх позицій в той чи інший проміжок часу, резюмував Сторожев.

Щодо середньострокового прогнозу внутрішніх цін на газ, то, на його думку, очікувати потрясінь не варто. «За умови збереження транзиту через Україну, продовженням боротьби за європейський ринок природного газу між основними постачальниками, ми не повинні отримати різких коливань ціни у бік збільшення в найближчі 2-3 роки», - вважає учасник ринку.

Говорячи про ціни для населення, які поки є регульованими, Сторожев зазначив, що вони на сьогодні досягли ринкового рівня. «Цей час потрібно використовувати для відкриття цього сегменту ринку для незалежних постачальників. Це величезний сегмент, який в даний момент монополізований НАК «Нафтогаз України» і газзбутами», - сказав голова Асоціації «Надрокористувачі України».

Expro

Новости

Досягнуто попередньої згоди щодо угоди на транзит газу з РФ – результати трьохсторонньої зустрічі

Вартість української ГТС без транзитного контракту – 34,5 млрд грн – Коболєв

Чистий прибуток «Нафтогазу» 2020 р. зменшиться на 13 млрд грн після анбандлінгу

НКРЕКП у січні 2020 р може ухвалити ряд рішень для посилення конкуренції на ринку постачання газу населенню

Газ в Україні продається дешевше імпортного паритету завдяки низці факторів - Р.Сторожев

Газ у ЄС може тимчасово подорожчати удвічі через припинення транзиту через Україну - А.Коболєв

Ціни на газ у Європі знижуються четвертий день поспіль

Кабмін призначив Deloitte&Touche аудитором фінзвітності "Нафтогазу" у 2019-2020 рр

НКРЕКП схвалила проект підвищення тарифів операторів ГРМ у середньому у 2 рази у 2020 р.

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio