Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоНКРЕКП у січні 2020 р може ухвалити ряд рішень для посилення конкуренції на ринку постачання газу населенню

Про це в інтерв’ю ExPro повідомив заступник директора дивізіону «Інтегрований газ» НАК «Нафтогаз України», керівник Газопостачальної компанії «Нафтогаз Україна Максим Рабінович, додавши, що загалом ухвалити та впровадити основні необхідні зміни цілком можливо до очікуваного скасування державного контролю за цінами на газ для населення та комунальної теплоенергетики у травні 2020р.

За його словами, зміни до Правил вже напрацьовані спільною робочою групою, вони стосуватимуться скорочення часу зміни постачальника, технічних аспектів відносин газзбутів з облгазами, запровадження комбінованого рахунку за газ (на розподіл та постачання) тощо.

Заступник дивізіону «Інтегрований газ» «Нафтогазу» зазначив, що 2015р, коли почалася лібералізація газового ринку, ніхто повною мірою не думав, що буде після скасування ПСО в деталях, й у результаті склалася така ситуація така, за якої на ринок постачання побутовим клієнтам навряд чи вийде хтось з іноземних компаній або з українських, навіть з прогресивних енергохолдингів.

Зокрема, процедури, які регулюють взаємовідносини облгазів та постачальників, постачальників та споживачів – дуже складні та недосконалі. Так, процес зміни постачальника може тривати від 30 до 110 днів. «Часом газзбути затягують процес, не дають необхідних довідок, тоді потрібно писати листа. Облгаз робить звірку за показниками лічильника, газзбут через якийсь час - за розрахунками. Це нонсенс, люди хочуть, щоб для них була єдина точка контакту», - підкреслив топ-менеджер.

До того ж, наголосив Рабінович, потрібно визначити відповідальність операторів ГРМ за прогнозування обсягів споживання газу, врегулювати процедури взаємодії малих непобутових клієнтів з облгазами.

Крім того, «Нафтогаз» має пропозиції щодо варіантів створення так званого повноцінного ДатаХабу - платформи, яка працює як єдиний центр інформації про клієнтів, на основі якого можна створити, в тому числі, й скорингову модель, через яку постачальники зможуть швидко отримувати всю клієнтську історію. Зазначені заходи сприятимуть тому, що сфера постачання газу населенню стане привабливою для нових гравців, в тому числі іноземних, наголошують у «Нафтогазі».

«Якщо все піде так, як ми плануємо, то згодом почнемо активно залучати клієнтів, будемо пропонувати нові цінові інструменти, тарифні плани, продуктові і сервісні ініціативи…ГПК «Нафтогаз України» вже реалізує ряд пілотних проектів для споживачів у Кіровоградської області, які в майбутньому плануємо масштабувати і на інші регіони», - повідомив Рабінович.

«Нафтогаз» отримав свідчення того, що власники домогосподарств готові міняти постачальника, після завершення акції «Газовий запас», яку запустив перед поточним опалювальним сезоном.

«Ми продали лише 55 тис контрактів. Для розуміння - в Україні приблизно 13 млн домогосподарств. У нас було менше місяця для «розкрутки» цього продукту, багато газзбутів навіть не пропонували його споживачам, якби не було інформування з боку «Нафтогазу» та ряду прогресивних газзбутів, то й цієї кількості договорів не було б. Звісно, якби ми продовжили цю акцію, то продали б більше. Громадяни купували у середньому 1000 кубів, що для 6 місяців споживання не так багато. Дехто купував невеликий обсяг – 50-100 кубів – такі клієнти хотіли спробувати, щоб зрозуміти, як механізм працює, і чи працює взагалі», - повідомив Рабінович.

За його словами, багато споживачів говорять, що готові до зміни постачальника, але вони потребують простоти процедури, та гарантії відсутності загрози відключень облгазами (адже технічний стан переважної більшості споживачів не забезпечений нормативною базою).

Expro

Новости

НКРЕКП 24 грудня встановить тарифи для ОГТСУ, ліцензує та сертифікує його

Досягнуто попередньої згоди щодо угоди на транзит газу з РФ – результати трьохсторонньої зустрічі

Вартість української ГТС без транзитного контракту – 34,5 млрд грн – Коболєв

Чистий прибуток «Нафтогазу» 2020 р. зменшиться на 13 млрд грн після анбандлінгу

НКРЕКП у січні 2020 р може ухвалити ряд рішень для посилення конкуренції на ринку постачання газу населенню

Газ в Україні продається дешевше імпортного паритету завдяки низці факторів - Р.Сторожев

Газ у ЄС може тимчасово подорожчати удвічі через припинення транзиту через Україну - А.Коболєв

Ціни на газ у Європі знижуються четвертий день поспіль

Кабмін призначив Deloitte&Touche аудитором фінзвітності "Нафтогазу" у 2019-2020 рр

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio