Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Росія в 2020р прокачає через Україну 65 млрд куб м, наступні 4 роки – по 40 млрд куб м, - Оржель

Як повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель на брифінгу 21 грудня, відповідні домовленості щодо мінімально гарантованих обсягів транзиту протягом 2020-2024рр містяться у пакетній пропозиції, зафіксованої протоколом за результатом трьохсторонньої зустрічі представників України, Росії та ЄС 20 грудня у Мінську.

За словами Оржеля, у протоколі передбачено можливість пролонгації контракту на аналогічних умовах ще на 10 років.

Також домовлено, що російська сторона виплатить за рішенням Стокгольмського арбітражу $2,9 млрд у грошовій формі, й можливо ці кошти надійдуть до кінця 2019р, повідомив міністр. Разом з тим, Україна відмовиться від наступних позовів до «Газпрому» на суму близько $12 млрд.

Оржель налогосив, що після зменшення обсягу прокачки транзитні тарифи буде переглянуто у бік збільшення.

Домовленості має бути зафіксовано у контрактах господарюючих суб'єктів – НАК «Нафтогаз України» та АТ «Газпром» - до кінця поточного року, повідомив на брифінгу виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

Наразі делегації обох країн знаходяться на переговорах у Відні, де відбувається погодження interconnection agreement між операторами газотранспортної системи (ГТС), відповідно до якої «Газпром» бронюватиме потужності української ГТС.

Прямі поставки російського газу до України не були елементом домовленостей, що регламентовані підписаним у Мінську протоколом, зазначив Оржель.

У свою чергу керівник «Газпрому» Олексій Міллер 21 грудня у Москві повідомив, що «Газпром» і «Нафтогаз України» відповідно до протоколу щодо газового співробітництва підпишуть угоду про врегулювання взаємних претензій за діючими контрактами.

«Угода про врегулювання передбачає відмову від нових претензій, відгук арбітражних і судових позовів, за якими немає остаточних рішень, виплату за прийнятим остаточного рішення Стокгольмського арбітражу», - сказав він журналістам.

Також, за його словами, «Газпром» і уряд України підпишуть мирову угоду про зняття претензії Антимонопольного комітету України.

Як підкреслив Міллер, «Нафтогаз» виступить агентом «Газпрому» при організації транзиту, тим самим беручи на себе ризики перехідного періоду. Тож, з «Оператором ГТС України» «Газпром» підпише міжоператорських угоду (interconnection agreement), а «Нафтогаз України» - угоду на бронювання потужностей ГТС України.

Компанія-агент забронює транспортні потужності на п'ять років в обсязі 225 млрд куб. м, в тому числі 65 млрд куб м на 2020 рік, 40 млрд куб м на 2021р і наступні роки, за умови встановлення конкурентного тарифу, пояснив Мілер.

За його словами, «Газпром» і «Нафтогаз» можуть розглянути можливість поставок газу на Україну з ціноутворенням на базі NCG.


Новости

"Нафтогаз" за 9 міс 2019 р скоротив продажі газу на вільному ринку майже удвічі - до 0,6 млрд куб м

«Нафтогаз» за 9 міс 2019 р отримав 21,3 млрд грн чистого прибутку

Газові хаби у ЄС відреагували на «транзитні» домовленості незначним падінням цін

«Газпром» платитиме «Нафтогазу» за власним конкурентним тарифом, а не встановленим НКРЕКП, - віце-прем'єр РФ Дмитро Козак

Росія в 2020р прокачає через Україну 65 млрд куб м, наступні 4 роки – по 40 млрд куб м, - Оржель

США запровадили санкції щодо учасників будівництва газогону «Північний потік-2»

ОГТСУ підписав interconnection agreement з угорським FGSZ

НКРЕКП 24 грудня встановить тарифи для ОГТСУ, ліцензує та сертифікує його

Досягнуто попередньої згоди щодо угоди на транзит газу з РФ – результати трьохсторонньої зустрічі

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio