Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Підсумок підписаних угод між Україною та РФ з транспортування газу з 2020 року

Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв провів брифінг 31 грудня 2019р й прокоментував наступні питання:

Гарантований обсяг транзиту російського газу. Коболєв допустив можливість порушення Росією газових домовленостей, однак зазначив, що вона невелика. «Стовідсоткової гарантії вам ніхто не дасть щодо будь-якого контрагента. Але нова транзитна угода містить, по-перше, європейське право, чітко прописані гарантії, які за своєю суттю дуже близькі до концепції «качай або плати».Ступінь гарантованості ми розцінюємо як високий, кращий, ніж у попередніх контрактах.

Вірогідність збільшення гарантованих обсягів. «Я очікую, що наступного «Північний потік – 2» ввести в експлуатацію не вдасться…За інформацією якою я володію, РФ наразі не має судна, яке могло би добудувати «Північний потік – 2». Якщо ще припущення правильне, то в такому випадку я б очікував, що обсяг транзиту територією України може сягнути 75 млрд куб м», - сказав він. Коболєв пояснив, що розрахунок здійснено шляхом віднімання від діючого рівня транзиту у 90 млрд куб м в на ріку 15 млрд куб м, які 2020р підуть іншим шляхом – газопроводом «Турецький потік».

Прямі поставки газу з Росії. Наразі ніяких домовленостей немає, ведуться емоційні дискусії всередині українського уряду та більш широкого політикуму. «Після її закінчення ми зможемо до цього повернутися», - сказав Коболєв.

Чутки про укладення прямих контрактів із «Газпромом» п’ятьма українськими компаніями він не прокоментував.

Чому «Газпром» не бронює потужності ГТС України безпосередньо у ОГТСУ, це робить для нього «Нафтогаз». «Дійсно, це є нестандартним елементом і для нас він не був неочікуваним…З точки зору законодавства та регуляторних актів, які впливають чи прямо регулюють ринок природного газу, ми ще не досягли відповідності європейському законодавству, про що непогано знає «Газпром», про що неодноразово говорив «Нафтогаз». Позиція «Газпрому» тут досить передбачувана, вони неготові були брати на себе неефективного українського законодавства». Коболєв наголосив, що реформа ринку газу має бути завершено, зокрема необхідно вирішити питання несанкціонованих відборів газу.

Тариф на транзит газу для «Газпрому». На гарантовані обсяги тариф майже не змінюється. На додаткові обсяги – він буде більший. Розмір тарифів, закладених в агентську угоду з «Нафтогазом» - конфіденційний.

Заробіток «Нафтогазу» на російському транзиті. Різниця між вартістю транзиту, розрахованою за встановленими НКРЕКП тарифами та виручкою яку платитиме «Газпром» «Нафтогазу», складе менше 6%, більше деталей Коболєв не надав, пославшись на конфіденційність. 

Економічно доцільні обсяги транзиту. «Розрахунки, які оператор надав НКРЕКП і ті тарифи, які встановлені НКРЕКП, роблять діяльність української ГТС життєздатною щонайменше у перспективі 5 років».

Прогноз цін на газ в Україні та ЄС. З огляду на укладені контракти ціни в ЄС мають знизитися. «Але ринок – річ важка, як кажуть, скоро побачимо», - додав Коболєв.

Новости

Україна оцінює втрату доходів від запуску "Турецького потоку" в $450 млн - голова ОГТСУ

Голова ОГТСУ розраховує, що Україна та РФ зможуть повернутися до питання співпраці зі зберігання газу в українських ПСГ

Зниження транзиту через ГТС України на початку січня пов'язано з очікуваннями відсутності контракту - Вітренко

Підписано акт-прийому передачі української ГТС від «Укртрансгазу» до ОГТСУ

Підсумок підписаних угод між Україною та РФ з транспортування газу з 2020 року

Транзит російського газу через Україну 2020 р може сягнути 75 млрд куб м – Коболєв

ОГТСУ уклав interconnection agreement з усіма суміжними операторами ГТС, зокрема РФ та Словаччини

Плата за транзит російського газу через Україну залишиться на рівні минулих років, - Вітренко

Україна і Росія підписали пакет угод для забезпечення транзиту російського газу

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio