Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоСумарний позитивний ефект на економіку України від транзиту газу протягом п’яти років становитиме майже 150 млрд грн - голова ОГТСУ

Сумарний позитивний ефект на економіку України від підписаних 30 грудня контрактів про продовження транзиту природного газу протягом п'яти років оцінюється у 150 млрд грн, повідомив генеральний директор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон.

"Ми порахували, що сумарний позитивний ефект на економіку протягом п'яти років, крім дохідної частини від самого транзиту, становитиме майже 150 млрд грн", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Також зазначалося, що завдяки збереженню транзиту, зокрема, не буде в рази збільшено тарифи на вхід у газотранспортну систему для видобувних компаній, що, у свою чергу, спричинить подальшу економію коштів промисловістю і населенням країни. Тариф на вхід до ГТС України також впливає на кінцеву вартість імпортованого країною газу.

"Тобто лише близько $1 млрд видобувні компанії зможуть інвестувати у свій розвиток і нарощування видобутку українського газу", - сказав Макогон.

При цьому сумарний дохід ОГТСУ від за п'ять років становитиме близько 115 млрд грн, і більшість його буде покрито за рахунок транзитної складової.

Як повідомлялося, дія укладеного у 2009 році транзитного контракту між НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Газпромом" закінчилася о 9:00 1 січня 2020 року. Новий договір між "Нафтогазом" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом" підписано пізно ввечері 30 грудня 2019 року за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-Єврокомісія.

Контракт передбачає транзит у 2020 році мінімум 65 млрд куб. м російського газу, що в добовому обчисленні становить 178 млн куб. м. У 2021-2024 роках транзит становитиме по 40 млрд куб. м. Оплата зазначених обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

Інтерфакс-Україна

Новости

Невирішене питання оплати небалансів призведе до накопичення 10 млрд грн боргів у галузі - Макогон

Кабінет міністрів не планує запроваджувати страховий запас газу у 2020р

Платформа ESPGazEX може стати місцем для прямих закупівель російського газу для України, - Газпромекспорт

Про прямі постачання газу з РФ поки що не йдеться, але законодавчих обмежень для цього немає - топ-менеджер "Нафтогазу"

Сумарний позитивний ефект на економіку України від транзиту газу протягом п’яти років становитиме майже 150 млрд грн - голова ОГТСУ

Україна оцінює втрату доходів від запуску "Турецького потоку" в $450 млн - голова ОГТСУ

Голова ОГТСУ розраховує, що Україна та РФ зможуть повернутися до питання співпраці зі зберігання газу в українських ПСГ

Зниження транзиту через ГТС України на початку січня пов'язано з очікуваннями відсутності контракту - Вітренко

Підписано акт-прийому передачі української ГТС від «Укртрансгазу» до ОГТСУ

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio