Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоНевирішене питання оплати небалансів призведе до накопичення 10 млрд грн боргів у галузі - Макогон

Основний ризик роботи нового оператора ГТС України - неврегульоване питання оплати небалансів на ринку, і якщо до кінця року не його врегулювати, то сума неоплаченої різниці між заявленим та фактичним споживанням газу у грошовому еквіваленті сягне 10 млрд грн. Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За інформацією ОГТСУ, близько 50% негативних небалансів припадає на підприємства ТКЕ, багато з них не має договору на постачання газу з НАК «Нафтогаз України», проте отримує газ, а несанкціоновані відбори у вигляді небалансів перекладаються на операторів ГРМ.

«Так, теоретично облгази повинні припинити подачу газу на такі підприємства, але всі ж розуміють, що в опалювальний сезон ніхто їх не відключить», - зазначив Макогон, додаючи, що зараз йде процес децентралізації, багато грошей на місцях і місцева влада повинна надавати фінансову гарантію для своїх підприємств ТКЕ.

За його словами, у разі невирішення проблеми небалансів, більша частина коштів, отриманих за транзит російського газу, піде на покриття небалансів.

На думку Макогона, у кожного облгазу має бути постачальник, який би ніс відповідальність за всі відбори газу оператора ГРМ. 

Він також виступив за підвищення тарифів операторів ГРМ до економічно обгрунтованого рівня. «З моєї точки зору тарифи потрібно збільшувати. Потрібно переглянути всі вихідні цього тарифу. Основна проблема – в тариф не включені всі обсяги газу для виробничо-технологічних витрат...Якщо існують підозри, що вони крадуть газ, то з цим повинні розбиратися відповідні правоохоронні органи та служби. Але давати їм тариф, який не відповідає їхнім затратам – неправильно. Без економічно обґрунтованих тарифів не зможе запрацювати повноцінний ринок газу», - наголосив Макогон.

Нагадаємо, НКРЕКП 24 грудня підвищила тарифи на розподіл природного газу для 44 операторів ГРМ протягом І півріччя 2020р у середньому на 75% (на 30-200% у залежності від компанії). Разом з цим, більшість облгазів зазначають, що нові тарифи все ще не покривають всі необхідні витрати.

 «Інтерфакс-Україна»

Новости

Уряд не уповноважував «Нафтогаз» обговорювати прямі закупівлі газу у «Газпрому» - Коболєв

«Газпром» платитиме «Нафтогазу» за додатковий добовий транзит газу більше у 1,5 рази

«Слуга народу» розгляне розділення Мінекоенерго на два окремі міністерства

Оператори ГРМ заощадили 100 млн грн завдяки закупівлі технологічного газу для ВТВ на ТБ «УЕБ»

Невирішене питання оплати небалансів призведе до накопичення 10 млрд грн боргів у галузі - Макогон

Кабінет міністрів не планує запроваджувати страховий запас газу у 2020р

Платформа ESPGazEX може стати місцем для прямих закупівель російського газу для України, - Газпромекспорт

Про прямі постачання газу з РФ поки що не йдеться, але законодавчих обмежень для цього немає - топ-менеджер "Нафтогазу"

Сумарний позитивний ефект на економіку України від транзиту газу протягом п’яти років становитиме майже 150 млрд грн - голова ОГТСУ

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio