Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоОГТСУ може об’єднати пункти входу/виходу в ГТС на західному кордоні у віртуальні з’єднання

Як заявив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон в інтерв’ю ICIS, це дасть змогу поглибити регіональну інтеграцію газового ринку. Макогон нагадав, що попередній 10-річний контракт на транзит російського газу не давав змоги використовувати низку ГВС у режимі віртуального реверсу, через що Україні довелося створити паралельні ГВС – «Будінце» (кордон зі Словаччиною), «Германовичі» (з Польщою) та «Берегдароц» (з Угорщиною).

Тепер, з укладанням міжоператорської угоди між «Газпромом» та ОГТСУ за європейськими правилами, питання вирішене, тож можливо об’єднати «Будінце» з «Вельке Капушани» (Словаччина), «Берегово» з «Берегдароц» (Угорщина) та «Дроздовичі» з «Германовіце» (Польща) для більш гнучкої торгівлі. За словами Макогона, ОГТСУ вже звернувся до словацького оператора Eustream з відповідною пропозицією, це дасть змогу повноцінно використовувати віртуальний реверс.

«Однак Eustream потребує певного часу для улагодження питань із існуючими контрактами на транзит російського газу. Ми сподіваємось, що для вирішення всіх питань словацької сторони не знадобиться багато часу», - додав керівник ОГТСУ. Джерело, близьке до Eustream, зазначило ICIS, що після підписання міжоператорської угоди з ОГТСУ в останній день 2019р, словацький оператор потребує часу для припинення договору про взаємодію із «Газпромом», а також для тестування та адаптації інформаційної системи.

Макогон нагадав, що Україна у січні 2020р вже налагодила віртуальний реверс на польському кордоні, після того як польський оператор Gaz-System запропонував відповідні потужності на своїй платформі. Подібні операції мають бути проведені на угорському та словацькому кордоні.

Щоб підвищити привабливість української ГТС та системи сховищ, ОГТСУ з 1 січня почав пропонувати тарифи на короткі відстані (short-hauls), які фактично дозволяють компаніям-нерезидентам відразу прокачувати газ між ринками Центральної та Східної Європи через Україну або ще протягом сезону зберігати його у ПСГ у режимі митного складу.

Short-hauls тарифи передбачають знижку у 66% до тарифів на вхід до ГТС та знижку від 36% до 49% до тарифів на вихід (у залежності від ГВС). Знижки (знижувальні коефіцієнти для потужності з обемеженнями) розраховані НКРЕКП на основі тарифної методології ЄС на 2020-2024рр і встановлені регулятором у кінці грудня 2019р, разом з загальними тарифами на послуги ОГТСУ.

Закачка в ПХГ України коштує €0,33/МВТ-год, викачка – 0,35/МВт-год, зберігання - €0,018/МВТ-год (30 днів).

Перемичка «Вельке Злівце – Баласагярмат» на словацько-угорському кордоні раніше мало використовулася через високу вартість потужностей та технічні обмеження, які ускладнювали оперативне перенаправлення трубопроводу, пише Argus. Однак останніми роками в Угорщину зі Словаччини час від часу постачається багато газу, і альтернативний маршрут через Україну міг би бути дешевшим, особливо для компаній, які забронювали вхідну потужність зі Словаччини в Україну, або з України в Угорщину. На думку видання, низька вартість зберігання в українських ПХГ порівняно із сусідніми країнами може збільшити конкурентоспроможність короткочасного обслуговування

Новости

«Укртрансгаз» 1-15 лютого приймає заявки на розподіл річної потужності ПСГ після 2020р

«Нафтогаз» у лютому знизив ціну газу для промисловості на 15%

Великі споживачі газу переходять на формульне ціноутворення, прив’язуючись до хабів ЄС

«Нафтогаз» у січні постачатиме усім громадянам газ по 4650 грн/тис куб м без ПДВ та транспортування

ОГТСУ може об’єднати пункти входу/виходу в ГТС на західному кордоні у віртуальні з’єднання

Уряд прив’язав ціну на газ для населення та ТКЕ до спотових цін на TTF

Обсяги продажу природного газу на ТБ «УЕБ» у 2019р зросли у 2,5 рази – до 388 млн куб м

Європа у 2019р збільшила імпорт LNG на 61% - до 100 млрд куб м

Усе майно та кошти «Укртрансгазу» арештовано за рішенням суду 20-річної давності

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio