Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоУТГ передасть «Укрнафті» 2 млрд куб м «спірного» газу, а «Нафтогаз» оплатить його по 7 500 грн/тис куб м

Київський госпсуд 30 січня затвердив мирову угоду між АТ «Укрнафта» і «Укртрансгаз» про визнання права «Укрнафти» на 2,06 млрд куб м природного газу у сховищах вартістю майже 15 млрд грн (з розрахунку 7 500 грн/тис куб м), повідомив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Вітренко написав у Facebook, що тепер «Укрнафта» передасть цей газ «Нафтогазу» за укладеним договором купівлі-продажу цього газу.

Вітренко нагадав, що «Нафтогаз» має отримати з держбюджету компенсацію за покладені спецобов’язки, розрахуватися за «спірні» 2,06 млрд куб м газу з «Укрнафтою», а також перерахувати їй передоплату у розмірі до 14,6 млрд грн за газ, який вона видобуватиме і продаватиме «Нафтогазу» в майбутні періоди.

Отримані кошти «Укрнафта» має направити до держбюджету в якості погашення податкового боргу та сплати податків, що виникають у зв'язку із здійсненням цих операцій. Відповідно до мирової угоди, у разі зриву «Нафтогазом» своїх зобов’язань перед «Укрнафтою», газ їй має бути повернуто у натурі, - повідомив Вітренко .

За його даними, наглядова ради «Укрнафти» також ухвалила рішення, що гроші від реалізації цього газу має бути направлено виключно на сплату податкового боргу та податків.

За словами Вітренко, єдиним можливим варіантом визначення ціни «спірного» газу була ринкова ціна на той момент, оскільки закон України «Про акціонерні товариства» визначає такі угоди як угоди із зацікавленістю (враховуючи, що «Нафтогаз» є мажоритарним акціонером) і вимагає застосування ринкових цін .

«Зауважу, що це було далеко не найгіршим варіантом для «Нафтогазу», оскільки якби «Укрнафта» наполягала на грошовій компенсації вартості газу, яким вона була позбавлена можливості розпоряджатися в період, визначений у рішенні Верховного суду України, то сума була б у 2,2 рази більше», - написав Вітренко.

Як повідомлялося, 2 грудня 2019р Верховний суд відмовив УТГ у відкритті касаційного провадження за скаргами на ухвалу господарського суду міста Києва від 15.07.2019р та постанову Північного апеляційного госпсуду від 01.10.2019р у справі № 6/521, якими УТГ відмовлено у задоволенні скарги на примусове стягнення з нього 2,06 млрд куб м газу на користь ПАТ «Укрнафта».

Постанова Печерського райвідділу державної виконавчої служби м. Київ від 13.04.2016р про арешт майна УТГ та заборону на його відчуження була ухвалена в рамках виконавчого провадження ВП № 44213701 з примусового виконання наказу Госпсуду міста Києва від 27.05.2014р про зобов’язання УТГ виконати заявку ВАТ «Укрнафта» від 25.10.2010р на відбір 2,06 млрд куб м природного газу із ПСГ.

На позачерговому зборах 28 березня 2019р акціонери «Укрнафти» погодили угоду, згідно з якою «Нафтогаз України» викупить у «Укрнафти» за ринковими цінами 2,06 млрд куб м спірного газу, який був добутий і спожитий у 2006р (однак тоді «Укрнафта» всупереч законодавству відмовилася підписувати документи про його продаж населенню за регульованими цінами), а також 2 млрд куб. м газу майбутнього видобутку.

У свою чергу «Укрнафта» спрямує отримані кошти виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов'язань. Як пояснив тоді Вітренко, ухвалене рішення є етапом поділу активів «Укрнафти» між «Нафтогазом» і міноритарними акціонерами, пов'язаними з групою «Приват» Ігоря Коломойського.


Новости

Собівартість норвезького газовидобутку складає менше 2 000 грн/тис куб м - Equinor

УТГ має передати «Укрнафті» 2 млрд куб м «спірного» газу до 14 лютого

ЄС у 2020р може збільшити закупівлі LNG на 15%

Укртрансгаз. Позитивні та негативні небаланси. Підсумки 2019 року

УТГ передасть «Укрнафті» 2 млрд куб м «спірного» газу, а «Нафтогаз» оплатить його по 7 500 грн/тис куб м

Транзит газу у січні 2020р скоротився у 3 рази – до 2,5 млрд куб м

Поставки газу з ЄС у січні 2020р зросли у 1,6 рази – до 403 млн куб м

З «Укртрансгазу» списали 50 млн грн на користь «Фін-Інвесту» за рішенням суду 20-річної давнини

«Укртрансгаз» 1-15 лютого приймає заявки на розподіл річної потужності ПСГ після 2020р

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio