Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоУТГ має передати «Укрнафті» 2 млрд куб м «спірного» газу до 14 лютого

Госпсуд м.Києва 30 січня затвердив мирову угоду у справі № 6/521 між АТ «Укрнафта» і «Укртрансгаз», за якою останній має передати «Укрнафті» протягом 15 днів з дати затвердження угоди 2,06 млрд куб м природного газу, які зберігаються у підземних сховищах, й надати акт про рух природного газу на рахунку зберігання.

Зазначений газ НАК «Нафтогаз України» продала населенню у 2006р за регульованою ціною, однак «Укрнафта» відмовилася документально оформити цю оборудку через незгоду із рівнем цін.

Мирову угоду укладено у процесі виконання рішення госпсуду м. Києва (від 20.01.2011р, залишене в силі постановою Вищого господарського суду України від 19.05.2014р), яким з УТГ стягнуто 2,06 млрд куб м газу на користь «Укрнафти».

Нагадаємо, на позачерговому зборах 28 березня 2019р акціонери «Укрнафти» погодили угоду, згідно з якою «Нафтогаз України» викупить у «Укрнафти» за ринковими цінами 2,06 млрд куб м спірного газу, який був добутий і спожитий у 2006р, а також 2 млрд куб. м газу майбутнього видобутку.

У свою чергу «Укрнафта» спрямує отримані кошти виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов'язань. Як повідомив 3 лютого виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, який очолює спостережну раду «Укрнафти» на своїй сторінці Facebook, після передачі газу «Укрнафті» НАК «Нафтогаз України» сплатить за нього близько 15 млрд куб м, тобто розрахується за нього за попередньою ціною у 7 268 грн/тис куб м. За газ майбутнього видобутку «Нафтогаз» платитиме за ринковими цінами, додав Вітренко.

Він нагадав, що «Нафтогаз» має отримати з держбюджету компенсацію за покладені спецобов’язки, розрахуватися за «спірні» 2,06 млрд куб м газу з «Укрнафтою», а також перерахувати їй передоплату у розмірі до 14,6 млрд грн за газ, який вона видобуватиме і продаватиме «Нафтогазу» в майбутні періоди.

Отримані кошти «Укрнафта» має направити до держбюджету в якості погашення податкового боргу та сплати податків, що виникають у зв'язку із здійсненням цих операцій. Відповідно до мирової угоди, у разі зриву «Нафтогазом» своїх зобов’язань перед «Укрнафтою», газ їй має бути повернуто у натурі, - повідомив Вітренко. За його словами, єдиним можливим варіантом визначення ціни «спірного» газу була ринкова ціна на момент ухвалення судового рішення про стягнення газу з УТГ.

Новости

Коболєв прогнозує подальше падіння цін на газ та середньорічну ціну у $150/тис куб м

Імпорт LNG у ЄС у січні 2020р зріс на 30%, а російського газу - впав на 33%

Транзит російського газу через Україну може зрости в найближчі тижні – S&P Global Platts

Собівартість норвезького газовидобутку складає менше 2 000 грн/тис куб м - Equinor

УТГ має передати «Укрнафті» 2 млрд куб м «спірного» газу до 14 лютого

ЄС у 2020р може збільшити закупівлі LNG на 15%

Укртрансгаз. Позитивні та негативні небаланси. Підсумки 2019 року

УТГ передасть «Укрнафті» 2 млрд куб м «спірного» газу, а «Нафтогаз» оплатить його по 7 500 грн/тис куб м

Транзит газу у січні 2020р скоротився у 3 рази – до 2,5 млрд куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio