Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоЗ УТГ вже списали 105 млн грн через давній проблемний «розбаланс» із групою Жеваго

З рахунків оператора підземних сховищ газу (ПСГ) АТ «Укртрансгаз» (УТГ) у січні-лютому вже списано 104,4 млн грн на користь ТОВ «Фінансова Компанія «Фін – Інвест» на виконання рішення суду 20-річної давнини.

Як повідомила пресслужба УТГ, він оскаржує арешт своїх рахунків, вважає дії зі списання з них коштів незаконними та звернувся до Ради нацбезпеки та оборони з проханням захистити права підприємства та не допустити незаконного виведення грошових коштів та відчуження майна.

Раніше повідомлялося, що майно та усі кошти на рахунках АТ «Укртрансгаз» (УТГ) було арештовано у другій половині січня 2020р у ході виконавчого провадження зі стягнення 2,3 млрд грн на користь ФК «Фін – Інвест» на виконання судового рішення, винесеного Арбітражним судом м. Києва 12.07.2000р.

Арбітражний суд міста Києва рішенням від 12.07.2000р у справі №17/32, залишеним без змін постановою Вищого господарського суду України від 14.02.2007р, задовольнив позов ЗАТ «Укренергозбут» (з 2012р – ПАТ «Укренергозбут») та визнав його право власності на природний газ у кількості 305 млн куб м, який знаходиться в газотранспортній системі УТГ, зобов`язавши УТГ поставити природний газ споживачам «Укренергозбуту» за його вказівками. Господарський суд м.Києва (на виконання вказаних судових рішень та ухвали Господарського суду міста Києва від 21.03.2007, якою була задоволена заява «Укренергозбуту» про відновлення строку для пред`явлення наказу Арбітражного суду міста Києва від 12.07.2000 у справі № 17/32 до виконання), 21.03.2007р видав наказ про зобов`язання УТГ поставити 305 млн куб м природного газу споживачам «Укренергозбуту». Держвиконавець Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м.Києві 21.05.2007р виніс постанову про відкриття виконавчого провадження № 17800349.

З 2007р дане виконавче провадження перебувало на виконанні Печерського райвідділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві. «Укренергозбут» до 2020р не намагався стягнути борг у вигляді газу. Торік він перепродав право вимоги «Фін – Інвесту» та домігся зміни способу виконання відповідного судового рішення – з товарного на грошовий.

УТГ 28 січня 2020р оскаржив ухвалу суду про зміну способу виконання рішення, винесеного Арбітражним судом м. Києва 12.07.2000р. Розгляд його апеляції призначено на 12 лютого.

ФК «Фін – Інвест», за даними ЄДРЮ, створена у грудні 2018р, кінцевий бенефіціар – Сергій Дмитрієв. ЗАТ «Укренергозбут» у 2000-х рр контролювалося групою «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго. Наразі, за даними ЄДРЮ, кінцевим бенефіціаром «Укренергозбуту», який 2012р змінив форму власності на ПАТ, є Михайло Камінський (Донецьк).

Як повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, у діяльності оператор ПСГ існує низка інших проблем, зокрема так звані розбаланси (документально не підтверджені господарські операції з відбору газу) з «Укрнафтою», групою Дмитра Фірташа, групою Костянтина Жеваго. Він додав, що існує також розбаланс між «Нафтогазом» і УТГ. Загальний обсяг розбалансів Коболєв оцінив у близько 15 млрд куб.

Expro

Новости

Газотрейдери у суді вимагатимуть, аби ОГТСУ скасував перерахунок маржинальних цін купівлі-продажу газу

Офіційна заява АГТУ щодо зловживання ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» монопольним становищем на ринку газу

Перерахунок ОГТСУ маржинальних цін є наслідком недосконалого механізму розрахунку базової ціни газу - Андрій Мизовець

Коболєв назвав дві умови для відкриття РИНКУ ГАЗУ для населення

З УТГ вже списали 105 млн грн через давній проблемний «розбаланс» із групою Жеваго

ГПК «Нафтогаз Трейдинг» купуватиме газ на УЕБ на умовах редукціону

Коболєв прогнозує подальше падіння цін на газ та середньорічну ціну у $150/тис куб м

Імпорт LNG у ЄС у січні 2020р зріс на 30%, а російського газу - впав на 33%

Транзит російського газу через Україну може зрости в найближчі тижні – S&P Global Platts

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio