Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоОператори ГТС України та Польщі планують об’єднати з’єднання «Германовичі» та «Дроздовичі» в одну точку

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) та польський оператор ГТС Gaz-System мають внести зміни в угоду про взаємодію, аби об’єднати міждержавні з’єднання на українсько-польському кордоні «Германовичі» та «Дроздовичі» в одну віртуальну точку.

Як повідомила пресслужба ОГТСУ, це спростить роботу постачальників газу із замовлення потужності ГТС на кордоні.

Заброньована потужність у зазначених точках буде перерозподілена для відповідного постачальника як потужність точки з’єднання до системи GAZ-SYSTEM/ОГТСУ у розмірі, що дорівнює сумі фактичної заброньованої потужності у точках міждержавного з’єднання «Дроздовичі» та «Германовичі» за той же період та виходячи з тих же умов, пояснили в ОГТСУ.

Обидва оператори ГТС запросили користувачів системи надати зауваження та пропозиції до запропонованого тексту угоди у період з 3 березня по 4 травня 2020р.

Зокрема, оператори цікавляться пропозиціями щодо правил процесу метчингу, правил алокації обсягів природного газу, процедури комунікації у разі надзвичайних подій.

Всім учасникам ринку пропонується подати свої коментарі та запитання, відправивши їх на електронну пошту: businesscooperation@tsoua.com та instrukcja@gaz-system.pl.

Проект угоди про взаємодію у редакції, в якій Оператори мають намір укласти цю угоду з урахуванням вищезазначених правил, розміщено на сайті оператора.

Раніше повідомлялося, що ОГТСУ розглядає можливість об’єднання міждержавних точок входу/виходу в українську ГТС на західному кордону у віртуальні точки взаємозв'язку (virtual interconnection points, VIP), після розблокування віртуального реверсу газу у пунктах, через які транзитується російський газ у Європу («Вельке Капушани», «Берегово» та «Дроздовичі»).

Попередній 10-річний контракт на транзит російського газу не давав змоги використовувати низку ГВС у режимі віртуального реверсу, через що Україні довелося створити паралельні ГВС – «Будінце» (кордон зі Словаччиною), «Германовичі» (з Польщою) та «Берегдароц» (з Угорщиною).

Тепер, з укладанням міжоператорської угоди між «Газпромом» та ОГТСУ за європейськими правилами, стало можливим об’єднати «Будінце» з «Вельке Капушани» (Словаччина), «Берегово» з «Берегдароц» (Угорщина) та «Дроздовичі» з «Германовіце» (Польща) для більш гнучкої торгівлі.

ОГТСУ також звернувся до словацького оператора Eustream з відповідною пропозицією, це дасть змогу повноцінно використовувати віртуальний реверс.

Новости

ОГТСУ закликає НКРЕКП зобов’язати операторів ГРМ мати постачальника, який оплачуватиме несанкціоновані відбори

«Нафтогаз» починає інформаційну кампанію щодо лібералізації роздрібного ринку природного газу з 1 травня

Україна на кінець лютого 2020р мала запаси газу в ПСГ на 60-90% вищі, ніж у попередні кілька років

Україна за 2 міс скоротила транзит російського газу у 2,2 рази

Оператори ГТС України та Польщі планують об’єднати з’єднання «Германовичі» та «Дроздовичі» в одну точку

АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу» через підозру у завищенні цін на газ для населення

Україна у лютому збільшила імпорт газу у понад 2 рази – до 853 млн куб м

«Нафтогаз України» та «Некст Ойл Трейд» поставлять ОГТСУ 320 млн куб м газу

Ціна газу «Нафтогазу» для промисловості у березні на 17% менша, ніж для населення у січні

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio