Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоОГТСУ закликає НКРЕКП зобов’язати операторів ГРМ мати постачальника, який оплачуватиме несанкціоновані відбори

За повідомленням пресслужби ОГТСУ, він пропонує внести зміни до Кодексу ГТС та зобов’язати всіх операторів ГРМ мати постачальника газу, який буде нести фінансову відповідальність за відбори газу такими облгазами (їхніми споживачами).

За даними ОГТСУ, у січні-лютому (станом на 15 лютого) позитивні небаланси (перевищення номінації над фактичним споживанням) склали 278 млн куб м, тоді як негативні небаланси були у 2,5 рази менші – 124 млн куб м. За позитивні небаланси ОГТСУ повністю розрахувався, сплативши постачальникам 1,521 млрд грн, тоді як за негативні небаланси з ОГТСУ постачальники (74% з них – це облгази) розрахувалися усього на 3%, накопичивши борг у 570 млн грн.

ОГТСУ наполягає на повному впровадженні європейських мережевих кодексів, включаючи кодекс балансування та принцип нейтральності Оператора ГТС. Слід також встановити тарифи на послуги розподілу газу, що відповідають реальним потребам операторів ГРМ, а також розробити прозорі механізми контролю за споживанням газу (включаючи створення єдиної бази даних абонентів), наголошує Оператор ГТС.

Він також попередив про великий ризик порушення умов сертифікації нового незалежного оператора ГТС України, оскільки вирішення проблеми неоплачуваних відборів газу є основною сертифікаційною вимогою Секретаріату Енергоспівтовариства.

ОГТСУ нагадує, що проблема так званих несанкціонованих відборів газу операторами ГРМ залишається невирішеною ще з 2015р. Це призвело до накопичення безнадійної заборгованості у попереднього оператора ГТС (АТ «Укртрансгаз») у розмірі більше 44 млрд грн за період 2015-2019рр. Тепер через проблему неоплачуваних облгазами відборів газу існує реальна загроза фінансовій стабільності нового незалежного Оператора ГТС, підкреслює його пресслужба.

За попередніми розрахунками розмір такої безнадійної заборгованості може досягнути 10 млрд грн вже до кінця 2020р. Несанкціоновані відбори газу у Операторів ГРМ виникають, здебільшого, через споживання газу споживачами, які не мають постачальника газу, однак їхнє відключення заборонено законом або рішеннями суду (теплокомуненерго, Луганська ТЕС тощо).

Новости

Нафта подешевшала до 30-річного мінімуму після рішень Росії та Саудівської Аравії щодо видобутку та цін

ОГТСУ опублікував зміни до договорів щодо зниження цін купівлі газу у «Нафтогазу» на 18%

УНБ подало найкращу пропозицію у конкурсі на постачання газу ОПЗ за давальницькою схемою

Оператори ГРМ з другої половини січня не користуються послугами балансування Оператора ГТС

ОГТСУ закликає НКРЕКП зобов’язати операторів ГРМ мати постачальника, який оплачуватиме несанкціоновані відбори

«Нафтогаз» починає інформаційну кампанію щодо лібералізації роздрібного ринку природного газу з 1 травня

Україна на кінець лютого 2020р мала запаси газу в ПСГ на 60-90% вищі, ніж у попередні кілька років

Україна за 2 міс скоротила транзит російського газу у 2,2 рази

Оператори ГТС України та Польщі планують об’єднати з’єднання «Германовичі» та «Дроздовичі» в одну точку

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio