Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоУкраїна в цілому здолала завдання переходу до режиму добового балансування на ринку газу - Мизовець

Україна в цілому здолала завдання переходу до режиму добового балансування на ринку газу, й фізичні обсяги небалансів з моменту його запровадження суттєво зменшилися, заявив в інтерв’ю ExPro голова Асоціації «Газові трейдери України» Андрій Мизовець, коментуючи результати першого року роботи у цьому режимі.

https://bit.ly/3d2aUju

«З технічної сторони ми цілком здолали це завдання, прогрес колосальний, процес взаємодії учасників ринку пришвидшився у рази, якщо порівняти з тим, як він відбувався ще 2 роки тому(шляхом обміну паперовими документами), а це особливо «зручно», коли в ланцюгу постачання є компанії з різних регіонів, і слід спланувати логістику їх передачі», - зазначив Мизовець.

Він відзначив роботу ІТ-спеціалістів оператора ГТС, адже заздалегідь не було виділено часу на тестування хоча б протягом місяця в режимі реального часу. За його словами, основні недоліки роботи Інформаційної платформи (ІП) протягом березня минулого року «Укртрансгаз» виправив, й зараз цю справу продовжує «Оператор ГТС України».

«Так, ще трапляються певні проблеми, перебої із завантаженням даних тощо, програмний інтерфейс старомодний. Але потрібний функціонал працює. За рік він розширювався, з кінця минулого року працює платформа підземних сховищ газу», - додав він.

Мизовець також повідомив, що проблемні питання самого механізму балансування продовжують вирішуватися у робочому порядку. «Приміром, зараз за кодексом ГТС можна замовляти потужність на 60 днів, і після того як номінація підтверджена, вона на наступний день змінитися не може. Але вже напрацьовано зміни до Кодексу, за якими можливо буде змінювати потужність протягом дня. Для великих споживачів плата за потужність чимала, й для тих, хто має нерівномірний графік споживання, це має значення. У кінці лютого зміни до Кодексу були подані на розгляд регулятора», - повідомив він.

Нагадаємо, Україна 1 березня 2019р перейшла з місячного на добове балансування природного газу. До цього впровадження нової системи переносилося тричі - з 1 серпня 2018р на 1 жовтня, потім - на 1 грудня, в результаті - на 1 березня 2019р.

Балансування газової системи - це встановлення і усунення різниці між обсягами газу, які надійшли відповідно до поданих постачальником номінацій через точки входу і відібраними споживачем цього постачальника через точки виходу.

У разі перевищення фактично відбору над номінацією виникає негативний небаланс, який постачальник має оплатити за маржинальною ціною купівлі газу, яку публікую Оператор ГТС щодоби. В іншому разі виникає позитивний небаланс, який оплачує постачальнику Оператор ГТС.

Новости

Україна розпочинає сезон закачування газу в ПСГ

ОГТСУ почав отримувати газ з прив’язкою цін до європейських хабів

Україна здійснила першу операцію транзиту газу між європейськими країнами

Оператор ГТС 12 березня знизив маржинальні ціни на 20%, однак не перераховував їх за лютий

Україна в цілому здолала завдання переходу до режиму добового балансування на ринку газу - Мизовець

Невирішення проблеми накопичення боргів за небаланси призведе до спотворення ринку газу – Мизовець

УТГ домігся скасування ухвали суду, через яку було заблоковано його рахунки

ОГТСУ зможе купувати газ на біржі після затвердження змін до закону «Про публічні закупівлі»

LNZ Group планує почати імпорт газу, тестова партія очікується зі Словаччини

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio