Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоБорги за небаланси на ринку газу у січні-лютому склали 870 млн грн

Обсяг несплачених небалансів перед ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) за перші два місяці року склав 870 млн грн. Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ.

Разом з тим, заборгованість за небаланси у січні становила 580 млн грн.

«В лютому 2020р учасники ринку додатково відібрали з ГТС 111 млн куб м природного газу, але компенсували вартість лише 25% обсягів», - йдеться у повідомленні оператора.

За січень-лютий негативні небаланси учасників ринку становили 235 млн куб м газу на загальну суму 1,426 млрд грн. Із них на долю газовидобувних компаній припадає 4,5 млн куб м, частка постачальників газу складає 86,5 млн куб м, а основні обсяги негативних небалансів (61%) припадають на операторів ГРМ – 144 млн куб м газу.

За цей період позитивні небаланси учасників ринку склали 484 млн куб м газу, що відповідає 2,626 млрд грн. В січні-лютому 99% обсягів позитивних небалансів створили постачальники газу – 477 млн куб. м. На долю газовидобувних компаній припадає 6,3 млн куб м, а на операторів ГРМ – 0,2 млн куб м.

За словами ОГТСУ, оператор зі свого боку повністю розрахувався з учасниками ринку за позитивні небаланси, натомість обсяг розрахунків перед оператором за негативні небаланси складає 39%. Оператор також наголошує, що 99% або 867 млн грн заборгованості накопичили оператори ГРМ.

«Особливе занепокоєння викликає ситуація зі значним обсягом боргів за небаланси в Луганськгазу, Тернопільміськгазу, Київоблгазу та Кіровоградгазу. Бездіяльність керівництва цих компаній ставить під загрозу газопостачання для їхніх споживачів. Оператор ГТС України вже звернувся з відповідними листами до місцевих адміністрацій та НКЕРКП з проханням звернути увагу на діяльність зазначених підприємств та виконання ними ліцензійних умов», - зазначають в ОГТСУ.

Разом з тим, обсяг несплачених небалансів у лютому у порівнянні з січнем зменшився. В ОГТСУ пояснюють це зниженням цін на природний газ.

Новости

Імпорт LNG до Європи у 2019р досяг найвищого показника за всю історію – 108 млрд куб м

Транзит газу у 1 кварталі 2020р знизився майже вдвічі – до 11 млрд куб м

В найближчі три-чотири місяці проблем з ліквідністю в Нафтогазу не буде,- А.Коболев

Ф’ючерсні ціни на ресурс квітня опустилися нижче €7/MWh

Борги за небаланси на ринку газу у січні-лютому склали 870 млн грн

«Нафтогаз» підвищив ціну на газ для промисловості на квітень на 2%

Україна впроваджує аукціони з розподілу газових потужностей на польському кордоні

Нафтогаз у березні знизив ціни на газ для населення на 14%

Україна розпочинає сезон закачування газу в ПСГ

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio