Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоУчасники ринку назвали основні проблеми відміни ПСО на ринку газу

Учасники ринку природного газу в ході онлайн-конференції Energy Club відзначили основні наявні проблеми, які можуть стати на заваді відміні ПСО в Україні. 

Разом з тим, всі присутні погодилися з думкою, що ПСО потрібно відміняти. «ПСО себе віджило, його відміна – те, до чого ми йдемо. Так, ми не готові, але потрібно розуміти, що до такого процесу ніколи не можна бути готовим на 100%», - зазначив директор ТОВ «ГПК «Нафтогаз України» Максим Рабінович.

Однією з головних проблем, що присутня на ринку, виступаючі назвали відсутність «постачальника останньої надії» (ПОН). Без вибору ПОНу механізм ринку не буде повним, оскільки споживачі, які не зможуть з якихось причин вибрати собі постачальника, будуть просто відключені від постачання. Разом з тим, за словами Максима Рабіновича, готується конкурс на ПОН і «Нафтогаз» планує взяти в ньому участь.

Іншою проблемою є складна процедура переходу від одного постачальника до іншої. Спікери зазначили, що таку процедуру необхідно спрощувати та автоматизувати. На сьогоднішній день, за словами представника «Нафтогазу», процедура зміни постачальника займає до 120 днів. «Якщо зміна постачальника займатиме й справді 120 днів, то всі наші надії й сподівання й зусилля будуть марними. Тому це необхідно поставити як основну проблему – простоту зміни постачальника для самого споживача», - заявив президент Асоціації газових трейдерів України Андрій Мизовець.

Керуючий партнер «ЕРУ Трейдінг» Ярослав Мудрий у своєму виступі зазначив, що відміна ПСО не призведе до зниження цін на газ для населення. «Відкриття ринку не буде гарантувати низькі ціни на газ для населення, але гарантуватиме, що вони будуть конкурентними», - розповів він.

Також багатьох учасників ринку цікавить питання виходу державного АТ «Укргазвидобування» на конкурентний ринок газу. Директор з комерційних питань Укргазвидобування Сергій Федоренко підтвердив, що УГВ буде продавати газ на вільному ринку, не тільки НАК «Нафтогаз України». «Група «Нафтогаз» після відкриття ПСО буде пропонувати газ населенню, ТКЕ, промисловості на ринкових умовах за ринковими цінами», - зазначив Сергій Федоренко.

Крім того спікери зазначили, що необхідно краще проінформувати усіх споживачів щодо відміни ПСО, нових умов та можливостей на ринку.

Нагадаємо, 22 квітня на засіданні комітету ПЕК т. в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець заявила про те, що ПСО для населення буде продовжено до 1 липня, а для ТКЕ до кінця року.

Новости

«Пирятинський делікатес» посунув «Нафтогаз України» з десятки найбільших імпортерів природного газу у квітні

«Нафтогаз» у травні знизив ціну на газ для промисловості на 16%

Ціни на природний газ на УЕБ опустилися нижче 3 000 грн/тис куб м

Простота зміни постачальника для споживача - запорука вдалого переходу до ринкового ціноутворення в сегменті населення та ТКЕ, - А.Мизовець.

Учасники ринку назвали основні проблеми відміни ПСО на ринку газу

Трейдери очікують вихід Укргазвидобування на ринок газу

Борги за небаланси на ринку газу у 1 кварталі 2020р склали 1,4 млрд грн

Облгази планують придбати 677 млн куб м природного газу на УЕБ

OKKO Group планує подвоїти продажі природного газу у 2020р – до 270 млн куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio