Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео











Ціни на газ в Україні та ЄС синхронно впали завдяки імпортному паритету

Оптові ціни на ринках природного газу країн Європейського Союзу та України у квітні-травні синхронно знизилися завдяки конкуренції та застосуванню принципу ціноутворення «імпортний паритет плюс доставка», який є загальноприйнятним та прозорим інструментом визначення вартості енергоносіїв. Про це свідчать дані дослідження компанії ExPro Consulting.

Згідно дослідження, протягом квітня-травня 2020р оптові ціни на газ на провідних європейських хабах NCG та TTF знизилися на 50% та 52% відповідно – до рівня близько 3,5 євро/МВт-год, за цей же період ціни на українському ринку впали майже на 40% - з 3900-4100 грн/тис куб м (на початку квітня) до 2500 грн/тис куб м (станом на кінець травня).

Повідомляється, що зниження цін відбулося завдяки тісній інтеграції газових ринків України та Європи, оскільки весь імпортний газ потрапляє в Україну із європейського напрямку. Ціни на внутрішньому ринку України формуються, виходячи з котирувань європейських бірж та з урахуванням вартості доставки газу в ГТС України, тобто за принципом «імпортний паритет плюс доставка».

«По-друге, дається взнаки гостра конкуренція серед трейдерів і постачальників. За даними ExPro, в Україні імпортом газу займаються понад 60 компаній. А всього за два тижні, за період з 10 по 23 квітня, 23 українські компанії розмитнили 222 млн куб м газу з Європи», - зазначається у дослідженні.

Як повідомляло агентство ExPro, згідно законодавства та підписаного урядом Меморандуму з Міжнародним валютним фондом з 1 липня буде скасовані спеціальні обов’язки на ринку газу для населення. Ціни для побутових споживачів будуть визначатися на основі цін на європейському хабі TTF плюс транспортування в Україну («Амстердам+»).

Новости

Віллем Коппульс очолив дивізіон «Комерція» НАК «Нафтогаз України»

«Хаб + доставка» – це єдиний доступний механізм ціноутворення на ринку газу для населення - Energy Trade Group

«Нафтогаз» знизив ціну на газ для населення у червні на 6%

Запаси газу в українських ПСГ перевищили 19 млрд куб м

Ціни на газ в Україні та ЄС синхронно впали завдяки імпортному паритету

Борги за негативні небаланси на ринку газу у травні зросли на 36% - до 1,4 млрд грн

ВР схвалила в першому читанні законопроект про облік газу в енергетичних одиницях

Ціни на природний газ в Україні зросли на 6%

УТГ завершує оплату заборгованості, що утворилася до анбандлінгу

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio