Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоЗМІНИ ДО КОДЕКСУ ГТС, ЯКІ ПРОПОНУЄ ОГТСУ, НЕ ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМИ НЕБАЛАНСІВ НА РИНКУ ГАЗУ- АСОЦІАЦІЯ "ГАЗОВІ ТРЕЙДЕРИ УКРАЇНИ "

29 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оприлюднила проект постанови «Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем. 

В разі прийняття цих змін витрати замовників послуг з транспортування на балансування зростуть з 10 до 20%, а рівень прибутковості Оператора ГТС (ОГТСУ) зросте з 20 до 40%. 

Також згідно проекту, зменшується розмір допустимого відхилення небалансів трейдерів з 10 до 3%, що за нинішніх умов досягти практично неможливо, особливо невеликим та середнім постачальникам.

Асоціація «Газові трейдери України» сьогодні звернулася до НКРЕКП з зауваженнями та пропозиціями щодо даного проекту змін, який також враховує досвід та експертизу механізмів балансування європейських партнерів.

За словами Президента Асоціації Андрія Мизовця, вся проблематика питання балансування на ринку газу полягає в тому, що базова ціна газу (БЦГ) Оператора ГТС має визначатися щоденно за допомогою біржових інструментів, а не за довгостроковими контрактами, як це є на сьогодні. В такому випадку БЦГ буде завжди відображати актуальну ринкову ціну, і питання використання газу оператора для балансування відпаде.

В іншому разі, при прийнятті даного проекту постанови, в умовах різкого коливання цін на ринку, небаланси неодмінно будуть виникати, незважаючи навіть на запропоновані Оператором ГТС «драконівські» зменшення норм відхилення до 3% (10% на даний момент) та зростання штрафних санкцій до 20% (10% на даний момент). А для споживачів результатом цих нововведень буде лише зростання ціни газу!

Асоціація «Газові трейдери України» також звертає увагу, що нинішня редакція Кодексу ГТС гарантує отримання 10% прибутку при наданні послуг балансування. А в той же час Оператор декларує, що він не повинен мати прибутку з балансування, що вони мають просто збалансовувати попит та пропозицію. Проте в новому проекті постанови рівень прибутковості Оператора ГТС має зрости вдвічі.

Вкотре констатуємо, що такі зміни не обговорювались з учасниками ринку газу.


Для довідок: 

За підсумками січня-червня загальна заборгованість перед Оператором ГТС України за негативні небаланси складає 1 млрд 031 млн грн. Станом на 24 липня - 99%, або 1 млрд 028 млн грн, заборгованості сформовано 33 облгазами, а іншими 4-ма замовниками послуг транспортування газу – всього 2,6 млн грн.


Новости

Сергій Перелома очолить Укртрансгаз замість Сергія Олексієнка

Транзит газу за 7 місяців 2020р скоротився на 44% - до 29,8 млрд куб м

ГК «Нафтогаз України» збільшила ціну на газ для побутових споживачів на 9% у серпні

Amendments to GTS Code, proposed by GTSOU do not solve the problems of imbalances in the gas market, - market participants

ЗМІНИ ДО КОДЕКСУ ГТС, ЯКІ ПРОПОНУЄ ОГТСУ, НЕ ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМИ НЕБАЛАНСІВ НА РИНКУ ГАЗУ- АСОЦІАЦІЯ "ГАЗОВІ ТРЕЙДЕРИ УКРАЇНИ "

НКРЕКП надало ОГТСУ згоду на призначення контролера

Імпорт газу з початку серпня зріс у 1,5 рази - до рекордних 107 млн куб м на добу

Нафтогаз пропонує річний контракт на постачання газу населенню

НКРЕКП пропонує зменшити розмір допустимих небалансів для постачальників з 10% до 3%

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio