Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоПрофільні асоціації закликають НКРЕКП відтермінувати на рік введення плати за нейтральність балансування

Профільні асоціації ринку природного газу України звернулися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із закликом відтермінувати на рік (до 1 жовтня 2021р) введення обов’язкової плати за нейтральність балансування. 

Також у зверненні учасники ринку просять Регулятора спільно з ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), замовниками послуг і профільними асоціаціями удосконалити методику розрахунку й підходи в нарахуванні цієї плати.

Серед учасників звернення Асоціація газовидобувних компаній України, Асоціація «Газові трейдери України», Асоціація надрокористувачів України спільно з Американською торгівельною палатою Європейською бізнес асоціацією.

З березня 2020р плата за нейтральність, відповідно до Кодексу ГТС, вже нараховується замовникам послуг транспортування, але поки що носить інформативний характер. З 1 жовтня ці нарахування мають бути сплачені в обов’язковому порядку Оператору ГТС.

«Учасники ринку стурбовані через отримання необґрунтовано високих платіжок за нейтральність балансування, тенденцію до їх щомісячного зростання та незрозумілу методику розрахунку. До слова, за березень-червень ставка плати збільшилась майже у 4 рази і на сьогодні фактично дорівнює розміру тарифу за послуги транспортування», - зазначається у зверненні.

У зверненні асоціації повідомляють, що додаткове фінансове навантаження в умовах кризи, пандемії COVID-19 та рекордно низьких цін на вуглеводні, завдасть потужного удару по індустрії та матиме негативні наслідки для економіки.

З цією метою профільні асоціації закликають Регулятора відтермінувати на рік введення обов’язкової плати за нейтральність балансування і паралельно удосконалити методику розрахунку, яка має бути прозорою та зрозумілою для учасників ринку.

Новости

Трейдери висловились за незмінність толерансу та штрафів за небаланси за підсумками розгляду в НКРЕКП

Запаси газу в українських ПСГ перевищили 24 млрд куб м

Імпортер газу британська Trailstone залишає Україну

«Укртрансгаз» почав щоденно публікувати інформацію про вільні потужності ПСГ

Профільні асоціації закликають НКРЕКП відтермінувати на рік введення плати за нейтральність балансування

Кабмін знову не запровадив обов’язковий страховий запас газу

Запаси газу в українських ПСГ перевищили 23 млрд куб м

Сергій Перелома очолить Укртрансгаз замість Сергія Олексієнка

Транзит газу за 7 місяців 2020р скоротився на 44% - до 29,8 млрд куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio