Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоВерховна Рада дозволила ОГТСУ купувати газ для балансування на біржі

Верховна Рада України (ВР) на пленарному засіданні 16 вересня проголосувала у першому читанні за законопроект №3176 про внесення змін до ЗУ «Про публічні закупівлі» щодо купівлі природного газу, який робить можливим закупівлю природного газу для балансування ГТС на торгових платформах (біржах).

«За» прийняття змін до закону проголосував 251 народний депутат, таким чином рішення було прийнято.

Після прийняття законопроекту ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) може купувати або продавати газ для балансування на торгівельних майданчиках або біржах, які володіють необхідними інструментами.

Нагадаємо, на сьогодні ОГТСУ зобов’язаний купувати природний газ для балансування на Prozorro, де проходять торги довгостроковими контрактами. Внаслідок цього ціни для оплати небалансів формуються на основі довгострокових закупівель ОГТСУ (хоч і з прив’язкою до котирувань на німецькому хабі NCG) та, за словами учасників ринку, не зовсім точно відображають ситуацію на внутрішньому ринку природного газу.

«Проект Закону розроблений з метою удосконалення діючого законодавства для створення можливостей для купівлі оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі, що дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників - суб’єктів ринку природного газу. Запровадження таких змін сприятиме підвищенню ліквідності, розвитку оптового ринку короткострокових стандартизованих продуктів при придбанні природного газу для балансування системи, покриття власних виробничо-технічних потреб та технологічних витрат», - повідомив під час доповіді народний депутат України Андрій Жупанин.

«Прийняття вказаного законопроекту сприятиме розвитку біржової торгівлі природним газом та розвитку конкурентного середовища на ринку природного газу, що загалом матиме позитивний вплив на ліквідність ринку. В свою чергу, це дозволить зменшити витрати Оператора ГТС на балансування та, відповідно, зменшить вартість такої послуги для інших учасників ринку природного газу. Для замовника послуг транспортування це створює також додатковий механізм для самостійного збалансування, що неодмінно вплине на здешевлення ресурсу для споживача», - зазначили в ОГТСУ.

Новости

«Укртрансгаз» впроваджує KYC стандарт для перевірки замовників послуг зберігання газу в ПСГ

«Нафтогаз» за 1 півріччя 2020 р отримав 11,5 млрд грн чистого збитку

Приймаються заявки від імпортерів на транспортування газу зі Словаччини до України, ремонт газопроводу на українсько-словацькому кордоні закінчено

АМКУ схвалив Процедуру розслідувань НКРЕКП на ринках газу та електроенергії

Верховна Рада дозволила ОГТСУ купувати газ для балансування на біржі

"Нафтогаз" пропонує бізнесу тарифи "Річний", "Квартальний" і "Місячний".

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» та Асоціація «Газові трейдери України» підписали Договір про членство та організацію партнерства

Україна за 8 місяців 2020р скоротила обсяги транзиту газу на 42% - до 34,8 млрд куб м

НКРЕКП перенесе запровадження плати за нейтральність балансування на ринку газу на рік

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio