Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


АГТУ вважає відмову від банківської гарантії як фінзабезпечення на ринку газу передчасною

Асоціація «Газові трейдери України» (АГТУ), проаналізувавши ініціативу ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) щодо відмови від банківської гарантії як фінансового забезпечення на ринку природного газу, вважає такі дії передчасними. Про це повідомляє прес-служба АГТУ.

Асоціація звертає увагу, що механізм фінансового забезпечення успішно впроваджений та діє, починаючи з кінця 2015р (набрання чинності Кодексу ГТС). «5-річний досвід його застосування навпаки свідчить про економічну ефективність та доцільність існування такого механізму. Крім того, НКРЕКП завжди активно регулювало дане питання, про що свідчать останні пропозиції про внесення змін до Кодексу ГТС щодо удосконалення механізму прийняття Оператором ГТС», - йдеться у повідомленні АГТУ.

За словами АГТУ, діяльність на ринку природного газу завжди здійснюється на власний ризик, і може приносити як прибутки, так і збитки. Ситуація з ТОВ «Тех Пром Газ» є одиничним випадком по Україні та, за повідомленням Асоціації, не є свідченням того, що правове регулювання фінансового забезпечення у формі банківських гарантій на ринку природного газу є ризикованим та спірним.

Щодо Ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 жовтня 2020р у справі № 640/22977/20 за позовом ТОВ «ЄГАЗ» до НКРЕКП, Асоціація «Газові трейдери України» звертає увагу на те, що дана Ухвала про забезпечення позову (щодо зупинення дії підпункту 2 пункту 1 Змін до деяких постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затверджених постановою НКРЕКП від 26.08.2020 р. № 1611) стосується виключно компаній групи РГК. Стосовно усіх інших суб’єктів ринку природного газу (замовників послуг ОГТСУ) продовжує застосовуватись дія абзацу двадцять п'ятий пункту 3 глави 2 розділу VIII Кодексу ГТС (щодо неприйняття ОГТСУ фінансового забезпечення у вигляді банківської гарантії, виданої банком, який не віднесено Національним банком України до переліку системно важливих банків).

Також в Асоціації зазначають, що трейдери не мають заборгованості перед ОГТСУ, а їхні банки-гаранти входять до переліку системно важливих банків України.

У зв’язку з викладеним вище, АГТУ вважає відмову від банківської гарантії як фінансового забезпечення на ринку природного газу недоцільною та передчасною.

Новости

Міністерство енергетики виступає за продаж газу АТ «Укргазвидобування» на біржі

Більшість постачальників не змінили ціни на газ для населення на грудень

«Нафтогаз» залишив без змін ціну на газ по PSO для ТКЕ – на рівні 6 450 грн/тис куб м

УЕБ впроваджує «Єдиний рахунок» для учасників торгів природним газом

АГТУ вважає відмову від банківської гарантії як фінзабезпечення на ринку газу передчасною

Компанії розпочали ре-експорт природного газу в режимі short-haul

ОГТСУ відсудив у облгазів 238 млн грн боргів за небаланси

ОГТСУ за підсумками перших 9 місяців роботи отримав 44,8 млрд грн прибутку

Україна у жовтні скоротила імпорт газу з ЄС у 4 рази – до 572 млн куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio