Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


«Нафтогаз» за два тижні продав на ТБ «УЕБ» 184 млн куб м природного газу на 1,1 млрд грн

ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг» у період з 16 по 27 листопада продало на ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) природного газу на загальну суму 1,12 млрд грн (з ПДВ). Про це стало відомо з результатів торгів.

Загалом, «Нафтогаз» протягом вказаного періоду реалізував 184,05 млн куб м природного газу. Компанія продала 900 тис куб м газу в ПСГ з передачею у листопаді по 5 891 грн/тис куб м (з ПДВ) по передоплаті.

Також компанія продала 31,91 млн куб м ресурсу листопада за середньозваженою ціною 5 967 грн/тис куб м (з ПДВ) на суму 190 млн грн. З них 25,9 млн куб м було продано на умовах післяоплати з використанням банківських гарантій.

Найбільше «Нафтогаз» продав ресурсу грудня – 152,85 млн куб на 926 млн грн (з ПДВ). З них незначну частину – 7,35 млн куб м – компанія продала на умовах передоплати за середньозваженою ціною 5 838 грн/тис куб м. Левову долю реалізованого ресурсу – 145,5 млн куб м – «Нафтогаз» продав також на умовах післяоплати з використанням банківських гарантій.

Таким чином, можна зазначити, що введений минулого тижня новий продукт «Нафтогазу» користується значним попитом зі сторони покупців. Запровадження більш гнучких умов оплати за поставлений ресурс дозволило різко наростити обсяги продажу газу. Так, у порівнянні з попередніми двома тижнями (2-13 листопада) компанія наростила обсяги продажу газу на біржі у 8,7 разів.

Умови оплати передбачають, що після результативних торгів банківська гарантія надсилається продавцю в електронному вигляді та має бути оформлена з дотриманням вимог законодавства про електронний документообіг та електронний підпис. Банківська гарантія дозволяє відстрочити оплату за придбаний ресурс до 10-го або 11-го дня місяця, що слідує за місяцем постачання.

Продавці, які пропонують газ на біржі, зазначають, що «Нафтогаз» активно перехоплює всіх клієнтів, пропонуючи гнучкі умови оплати та поставок. «Нафтогаз забирає усі вершки на біржі, тому зараз там мало цікавого. Ми не можемо собі дозволити післяоплату, яка привабливіша для клієнтів», - розповів ExPro представник однієї з компаній, що активно працює на УЕБ.

«Нафтогаз уже продає газ на Українській енергетичній біржі і пропонує різні продукти — місячні, квартальні, «на добу наперед» та «всередині доби». З частиною контрагентів (в тому числі — газзбутами) ми працюємо навіть на умовах постоплати», - зазначив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Новости

Імпорт газу у листопаді скоротився на 37% - до 358 млн куб м

Верховна Рада дозволила ОГТСУ торгувати природним газом для балансування на біржі

«Укртрансгаз» дозволив банкам відстежувати операції клієнтів з газом під заставу у ПСГ

Профільний підкомітет запропонував коефіцієнт 10,595 кВт*год/куб м для перерахунку газу в ПСГ

«Нафтогаз» за два тижні продав на ТБ «УЕБ» 184 млн куб м природного газу на 1,1 млрд грн

Секретаріат Енергоспівтовариства оприлюднив пропозиції виходу ресурсу УГВ на біржу

Міністерство енергетики виступає за продаж газу АТ «Укргазвидобування» на біржі

Більшість постачальників не змінили ціни на газ для населення на грудень

«Нафтогаз» залишив без змін ціну на газ по PSO для ТКЕ – на рівні 6 450 грн/тис куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio