Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео










«Газпром» викупив майже всю додаткову потужність у точці «Суджа» на січень

«Газпром» на аукціоні з розподілу місячних потужностей на січень придбав майже всі додатково виставлені потужності у точні «Суджа». Про це стало відомо з результатів аукціону на платформі RBP, який пройшов 21 грудня 2020р.

Так, ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) пропонував до продажу 41,6 млн куб м на день додаткових переривчастих потужностей на січень у точці «Суджа» (Росія). «Газпром» викупив 41,2 млн куб м на день потужностей через НАК «Нафтогаз України». Це майже утричі більше, ніж у грудні 2020р (15 млн куб м на день).

Разом з тим, враховуючи умови укладеного наприкінці минулого року контракту «Газпрому» з «Нафтогазом» та ОГТСУ, у 2020р «Газпром» забронював 65 млрд куб м на рік (близько 178 млн куб м на добу) для транзиту через Україну. Обсяги транзиту у 2021-2024рр скоротяться – до 40 млрд куб на рік (близько 110 млн куб м на добу).

Таким чином, навіть з додатково заброньованими потужностями у січні обсяги транзиту будуть меншими, ніж у 2020р. Так, максимально можливі обсяги надходжень російського газу будуть становити 151 млн куб м на день – 109,6 млн куб м згідно контракту та 41,2 млн куб м заброньованих на аукціоні (без урахування можливих додаткових бронювань у добовому форматі).

У порівнянні з груднем 2020р, коли «Газпром» додатково бронював 15 млн куб м на день потужностей для транзиту, обсяги заброньованих потужностей у січні скоротяться на 28%.

На аукціоні 21 грудня також було заброньовано близько 26,6 млн куб м на день (із заявлених 73 млн) для транзиту до Словаччини через «Вельке Капушани». Таким чином, враховуючи потужності за контрактом, до Словаччини (основний напрямок транзиту російського газу через Україну) у січні буде надходити до 92 млн куб м на день. «Поставки скоротяться приблизно на 30 млн куб м від теперішнього рівня. Але, це в будь-якому разі краще, ніж нічого», - зазначив один з іноземних трейдерів.

У першу годину торгів після оголошення результатів аукціонів, ціни на природний газ у Європі майже не відреагували – спочатку зросли приблизно на €0,1/MWh, після чого знизилися на €0,3/MWh.

Новости

Ціни на природний газ у Європі злетіли до дворічних максимумів – вище €20/MWh

УЕБ запустила торгівлю природним газом на ринку «на добу наперед» (Day Ahead)

Кабмін запровадив обов’язковий страховий запас газу на рівні 10%

Кабмін призначив Юрія Вітренка т.в.о Міністра енергетики

«Газпром» викупив майже всю додаткову потужність у точці «Суджа» на січень

«Укртрансгаз» шукає постачальників 122 млн куб м газу

ERU Europe отримала ліцензію на постачання природного газу в Австрії

Держгеонадра продовжила Укртрансгазу строк користування ПСГ на 50 років

МГУ перерахувало 3,85 млрд грн Укртрансгазу за корпоративні права в ОГТСУ

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio