Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Ціни на природний газ у Європі злетіли до дворічних максимумів – вище €20/MWh

Спотові ціни на природний газ на європейських хабах 4 січня (перший робочий день 2021р) різко злетіли до найвищих значень за останні два роки і вперше за цей період перевалили за €20/MWh. Про це свідчать дані торгів.

Так, станом на 13:00 за к.ч. спотові ціни Day Ahead на нідерландському TTF, найбільш ліквідному європейському хабі, становили €20,025-20,075/MWh. Таким чином, з відкриття торгів ціни зросли уже на 5% (€0,9/MWh).

Ф’ючерсні ціни Front Month на ресурс лютого на TTF на відкритті торгів у понеділок становили €19,2/MWh. Протягом першої половини дня вони зросли на 6% (понад €1/MWh) – до €20,29/MWh, найвище значення за останні два роки.

Основні причини різкого подорожчання газу у Європі – погода та LNG. Так, у найближчі тижні у Європі прогнозується похолодання, що призведе до зростання попиту на природний газ. Це, у свою чергу, може призвести до ще більшого зростання цін.

Поставки LNG до Європи продовжують скорочуватися у зв’язку зі значним спредом між цінами на азіатському ринку та у Європі. Так, ф’ючерси на ресурс березня на JKM (котирування на ринках Японії та Кореї) у понеділок перевищили $11/MMBtu (понад €28/MWh). У зв’язку з цим продавці LNG перенаправляють танкери до Азії замість Європи. Однією з проблем з LNG також є завантаженість Панамського каналу, у зв’язку з чим танкерам, що не забронювали прохід, у середньому доводиться очікувати 13 діб.

В той же час слідом за європейськими ринками, ціни на природний газ в Україні також зростають. На початку першого дня нового року газ в Україні (січневий ресурс) торгується на рівні близько 8 000 грн/тис куб м (з ПДВ), найвище значення з лютого 2019р.

Новости

Через похолодання і снігопади ціни на природний газ в Іспанії досягли історичного максимуму – вище €50/MWh

В лютому постачальники газу для населення будуть змушені підвищувати ціни на газ, якщо ціни в Європі продовжать ріст, - А.Мизовець

У 2020 році транзит газу до Європи українською ГТС зменшився, а з Європи до України - виріс

Оператор ГТС України запустив тестову версію Платформи прозорості

Ціни на природний газ у Європі злетіли до дворічних максимумів – вище €20/MWh

УЕБ запустила торгівлю природним газом на ринку «на добу наперед» (Day Ahead)

Кабмін запровадив обов’язковий страховий запас газу на рівні 10%

Кабмін призначив Юрія Вітренка т.в.о Міністра енергетики

«Газпром» викупив майже всю додаткову потужність у точці «Суджа» на січень

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio