Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


В лютому постачальники газу для населення будуть змушені підвищувати ціни на газ, якщо ціни в Європі продовжать ріст, - А.Мизовець

Якщо ціни на газ в Європі будуть рости нинішніми темпами, то в Україні в лютому постачальники газу для населення будуть змушені підвищувати ціни на нього більше, ніж в січні. 

У січні ціни оновили рекорди: постачальники пропонують газ населенню в діапазоні 6,99-10,7 грн за куб. м, тоді як ще в жовтні-листопаді ціни не перевищували 6-6,5 грн. Прем'єр-міністр Шмигаль дав доручення Міненерго та АМКУ перевірити обґрунтованість цін на газ.

"Якщо нинішні ціни збережуться і ціни на європейських хабах знижуватися не будуть, то в лютому постачальники будуть змушені ще підвищити ціни на газ для населення", - сказав 112.ua президент асоціації "Газові трейдери України" Андрій Мізовец. З ним погоджується і директор ExPro Consulting Геннадій Кобаль. "До 25 січня, коли постачальники повинні опублікувати свої ціни, час ще є, але виходячи із ситуації, яку ми спостерігаємо зараз, передумов для зниження цін на газ не спостерігається. Тому, швидше за все, на лютий вони також будуть переглянуті в бік підвищення" , - сказав 112.ua Кобаль.

Директор ExPro Consulting відзначає, що практично всі компанії - постачальники газу обмежені в обігових коштах і не можуть закуповувати великі обсяги газу наперед - вони купують його сьогодні на завтра. "Зараз ціна зростає, а значить і ростуть їхні витрати на закупівлю, а в кінцевому підсумку і ціна для споживачів", - сказав він.

В "Галнафтогазі", який в січні вийшов з одним з найвигідніших пропозицій - 7,5 грн за куб. / М газу (трохи більше ціни "Нафтогазу"), пояснили, що сформувати таку ціну вдалося завдяки закупівлям у різних постачальників - від приватних українських видобувних компаній до власного імпорту з ЄС. "Але якщо ціни на хабах будуть рости, то і ми будемо підвищувати ціни, і навпаки. Як приватна компанія, ми не можемо працювати собі в збиток, але в боротьбі за клієнта прагнемо надавати найкращі умови нашим клієнтам", - сказали 112.ua в прес-службі компанії.

Більш оптимістично налаштовані в ETG.UA. "Ми не очікуємо подальшого зростання цін на природний газ в Україні. У лютому вартість ресурсу буде такою ж, як в січні, може, трохи нижче", - сказав 112.ua CEO незалежного провайдера енергії ETG.UA Володимир Шведкий.

Ціни на газ очікувано будуть тягнути вгору і тарифи на тепло і гарячу воду. Зокрема, газ становить близько 80-85% в собівартості виробництва теплової енергії. До травня тепловики можуть купувати газ за спеціальною ціною ПСО, проте вона формується з урахуванням змін котирувань на європейських газових хабах. Якщо в листопаді "Нафтогаз" продавав газ тепловикам по 5375,37 грн за 1 тис. Куб. м, то в грудні ціна підвищилася до 6103,1 за 1 тис. куб. м

Новости

ГК «Нафтогаз Трейдинг» буде надавати послуги балансування ОГТСУ

Міненерго планує знизити ціну на газ для населення

ОГТСУ обмежує експорт газу до Польщі. Причина - майже всі потужності забронював Газпром

Через похолодання і снігопади ціни на природний газ в Іспанії досягли історичного максимуму – вище €50/MWh

В лютому постачальники газу для населення будуть змушені підвищувати ціни на газ, якщо ціни в Європі продовжать ріст, - А.Мизовець

У 2020 році транзит газу до Європи українською ГТС зменшився, а з Європи до України - виріс

Оператор ГТС України запустив тестову версію Платформи прозорості

Ціни на природний газ у Європі злетіли до дворічних максимумів – вище €20/MWh

УЕБ запустила торгівлю природним газом на ринку «на добу наперед» (Day Ahead)

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio