Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


ОГТСУ обмежує експорт газу до Польщі. Причина - майже всі потужності забронював Газпром

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) обмежив експорт газу у польському напрямку протягом останніх днів. Про це ExPro повідомили одразу кілька газових трейдерів. 9-10 січня ОГТСУ підтверджував тільки 60% поданих номінацій у ВТЗ «Україна-Польща». Тобто обмеження становить близько 40%.

Всього, за даними ОГТСУ, протягом першої декади січня через ВТЗ «Україна-Польща» у напрямку Польщі було поставлено близько 120 млн куб м природного газу, з яких понад 110 млн куб м – поставив «Газпром».

Через агресивну політику «Газпрому», який викуповує вільні потужності ОГТСУ в точці Дроздовичі на кодоні з Польщею, європейські трейдери зіткнулися з проблемою експорту газу. «Влітку ми закачували газ в українські підземні сховища, щоб взимку експортувати газ в Європу. Проте сьогодні ми не можемо це робити в повній мірі через обмеження оператора і наші контракти в Європі під загрозою виконання. Хто буде компенсувати збитки трейдерів?», - говорить представник однієї з європейських компаній.

Представник іншої компанії-трейдера припускає, що «Газпром» умисне блокує експорт газу з України в Польщу. «У «Газпрому» є можливість постачати газ у Польщу через Білорусь газопроводом Ямал-Європа, але вони вирішили викупити потужності з України в Польщу, і, таким чином, заблокувати експорт газу з України. Скільки це буде тривати і що збирається робити оператор невідомо. Звичайно це дискредитує Україну і підриває довіру європейців», - сказав трейдер.

Натомість співрозмовник ExPro в ОГТСУ повідомив: «це не проблема, просто перевищення максимальної потужності, заявок більше, ніж технічних можливостей, транспортуємо по максимуму». В ОГТСУ щодня проводять аукціони на добові потужності, а все інше віддають на short-haul. На сьогоднішній день в ПСГ знаходіться 23 млрд куб м газу, з яких 8,6 млрд куб м зберігається на умовах митного складу. Саме цей газ переважно експортується в Європу.

За даними ExPro, експорт газу з України до Польщі у січні здійснюють 4 компаній, зокрема Gunvor (Швейцарія), Onico Energia (Польща), Energy Gate (Польща) та Prometheus Energy (Словаччина). Також активними експортерами у польському напрямку є: PGNiG (Польща), ENOI (Італія) та Nitrofer (Австрія).

Новости

Європейські ціни на природний газ у понеділок зросли на 7%, оновивши рекорд

«Слуга Народу» готує план антикризових заходів для вирішення потенційних проблем через підвищення тарифів на газ

ГК «Нафтогаз Трейдинг» буде надавати послуги балансування ОГТСУ

Міненерго планує знизити ціну на газ для населення

ОГТСУ обмежує експорт газу до Польщі. Причина - майже всі потужності забронював Газпром

Через похолодання і снігопади ціни на природний газ в Іспанії досягли історичного максимуму – вище €50/MWh

В лютому постачальники газу для населення будуть змушені підвищувати ціни на газ, якщо ціни в Європі продовжать ріст, - А.Мизовець

У 2020 році транзит газу до Європи українською ГТС зменшився, а з Європи до України - виріс

Оператор ГТС України запустив тестову версію Платформи прозорості

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio