Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Європейські ціни на природний газ у понеділок зросли на 7%, оновивши рекорд

Спотові ціни на природний газ на найбільшому газовому хабі Європи TTF (Нідерланди) у ході торгів 11 січня досягли нових максимумів – €22,8/MWh (найвище значення, зафіксоване протягом дня). Таким чином, ціни Day Ahead досягли максимуму з грудня 2018р. При переводі у гривні вартість газу складає понад 9 900 грн/тис куб м (з ПДВ).

Разом з тим, на закриття торгів ціна Day Ahead становила €21,69/MWh, на €1,1/MWh або на 7% вище, ніж попереднього дня. Ресурс січня BoM (Balance of Month – рівномірні поставки протягом місяця) наприкінці дня торгувався по €22,5/MWh – найвище значення у понеділок.

Ф’ючерсні ціни на ресурс лютого (Front Month) 11 січня також досягли нових рекордів – €22,6/MWh, також найвище значення за останні два роки.

Ціни на природний газ продовжили зростання у понеділок, не дивлячись на незначне зниження цін на інші енергоносії, зокрема на нафту. Причини зростання залишають ті ж – холодна погода у Європі та різке скорочення поставок LNG.

На сьогоднішній день весь зайвий LNG йде до Азії, де протягом понеділка (11 січня) ціни на LNG оновили історичний рекорд, досягнувши $28,2/MMBtu, на 32% вище, ніж у п’ятницю.

Разом з тим, ціни на природний газ в Україні залишаються суттєво нижчими, ніж у Європі. Так, за даними ExPro, січневий ресурс протягом понеділка торгувався у діапазоні 8 250 – 8 400 грн/тис куб м (з ПДВ), приблизно на 1 500 грн/тис куб м нижче, ніж у Європі. Крім того, ціни на газ на українському ринку відносно стабільні – у порівнянні з попереднім тижнем зростання становить близько 100 грн/тис куб м (менше 1%).

Причиною такої ситуації можуть бути рекордні запаси газу в ПСГ, відносно тепла погода та відсутність активної торгівлі на ринку у зв’язку з довгими вихідними. Як повідомляло ExPro, ОГТСУ обмежує експорт газу з митного складу до Польщі, що свідчить про проблеми з швидким постачанням газу для продажу його у Європі, де вищі ціни.

Новости

Ф’ючерсні ціни на природний газ на TTF опустилися нижче €20/MWh

Ціни на газ для населення будуть знижені майже на третину на час карантину - ОПУ

На нідерландському хабі TTF відбувається рекордне зростання цін на природний газ до понад €28/MWh

Міненерго прогнозує зниження цін на газ для населення на 44% - до 5,356 грн/куб м

Європейські ціни на природний газ у понеділок зросли на 7%, оновивши рекорд

«Слуга Народу» готує план антикризових заходів для вирішення потенційних проблем через підвищення тарифів на газ

ГК «Нафтогаз Трейдинг» буде надавати послуги балансування ОГТСУ

Міненерго планує знизити ціну на газ для населення

ОГТСУ обмежує експорт газу до Польщі. Причина - майже всі потужності забронював Газпром

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio