Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


«Укртрансгаз» та УЕБ запускають можливість біржових торгів газом у ПСГ

АТ «Укртрансгаз» (УТГ), як оператор газосховищ України та ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) підписали договір про взаємодію, який передбачає забезпечення замовників послуг зберігання (закачування, відбору) природного газу біржовими стандартизованими продуктами для торгівлі природним газом, що зберігається у підземних сховищах України. Про це повідомляє прес-служба УЕБ.

За словами біржі, новий функціонал дасть змогу компаніям пришвидшити та оптимізувати торговельні операції з газом, підвищить їх надійність, допоможе поліпшити кінцевий результат торгів завдяки залученню ширшого кола учасників.

Планується, що співпраця між УТГ та УЕБ буде реалізована у два етапи:

На першому етапі учасники ринку зможуть здійснювати торгові операції з розмитненим природним газом, що зберігається в ПСГ, через платформу УЕБ. За словами біржі, новий функціонал стане доступним із середини березня. «Укртрансгаз» виступатиме гарантом наявності в ПСГ заявленого на торги обсягу газу та забезпечуватиме автоматизацію його передання від одного учасника торгів до іншого протягом 30 хвилин. Після чого, біржа у взаємодії з банком за ескроу рахунками автоматично проводитиме клірингові розрахунки.

На другому етапі можливість торгівлі газом через торгову платформу УЕБ розповсюдиться на клієнтів, що зберігають газ в українських підземних сховищах у режимі «митний склад» та «митний склад+short haul». Таким чином, новий функціонал стане доступним і для компаній-нерезидентів, котрі зберігають свій газ в Україні. Наразі ця послуга знаходиться на етапі розроблення та технічної реалізації і стане доступною для учасників ринку орієнтовно з кінця квітня 2021р.

«Враховуючи те, що нині торговельні операції з газом в Україні часто відбуваються на рівні особистих контактів, подібний крок можна вважати справжнім проривом для нашого ринку. Тепер газові торги стануть прозорішими, надійнішими, до них зможе долучатися більша кількість компаній. А здорова конкуренція завжди грає на користь ринку. Україна отримає вигоду і як гравець міжнародного рівня: ми станемо ще цікавішими та зручнішими для наших іноземних замовників», ‒ зазначив т.в.о. генерального директора АТ «Укртрансгаз» Сергій Перелома.

«Великий потенціал ринку природного газу в Україні диктує необхідність наявності нових, сучасних інструментів, завдяки яким активізується торгівля природним газом у ПСГ. Розвиток торгівлі газом у ПСГ розширює обсяги використання інфраструктури газосховищ, сприяє розвитку газового ринку України та створенню національного газового хабу. Ми отримуємо запити від учасників ринку на такий інструмент торгівлі, що забезпечить формування цінових індикативів на газ з точкою передачі в ПСГ та може стати серйозним поштовхом для розвитку, в т.ч. і короткострокового ринку газу в Україні», ‒ зауважив Голова біржового комітету УЕБ Олексій Дубовський, .

Новости

«Агро Газ Трейдінг» придбало 2 млн куб м газу на ТБ «УЕБ» по 7 250 грн/тис куб м

Один з найбільших українських банків, ОТП Банк, пропонує спеціальні умови фінансування для газотрейдерів

«Газпром» на березень забронював додатково 14,2 млн куб м потужностей для транзиту газу через Україну

«Нафтогаз» у січні збільшив ціну газу по PSO для ТКЕ на 20% - до 8 798 грн/тис куб м

«Укртрансгаз» та УЕБ запускають можливість біржових торгів газом у ПСГ

Обсяг торгівлі природним газом в Україні у 2020р зріс удвічі – до 57,9 млрд куб м

«Нафтогаз» домовився з 29 компаніями про постачання газу для населення у лютому

Протягом січня 2021р з українських ПСГ було відібрано 2,6 млрд куб м газу

«Нафтогаз» створив окремий дивізіон «Роздрібна торгівля»

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio