Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоПерерахунок ОГТСУ маржинальних цін є наслідком недосконалого механізму розрахунку базової ціни газу - Андрій Мизовець

Недосконалий механізм розрахунку базової ціни газу в Україні, який є основою формування маржинальних цін купівлі-продажу призвів до того, що ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) здійснив постфактум перерахунок січневих маржинальних цін купівлі та продажу природного газу, за якими відбуваються розрахунки за небаланси на ринку.

Про це в коментарі ExPro заявив Голова Асоціації «Газові трейдери України» Андрій Мизовець.

«Існує проблема нечітко виписаного механізму розрахунку базової ціни, яка є основою для формування маржинальних цін купівлі та продажу. Саме це і призвело до ситуації, коли ОГТСУ так вільно трактує законодавство. Його потрібно вдосконалювати, у тому числі і у ході діалогу з постачальниками», - зазначив він.

«Якби Оператор ГТС хоча б попередив учасників ринку ще на початку січня, що маржинальні ціни, які він щоденно публікує, є інформативними, то учасники ринку з розумінням поставилися б до цієї ситуації, відповідно скоригували б свою комерційну політику. А так, виходить, що постачальники виявилися не вартими уваги ОГТСУ?», - задався риторичним питанням голова профільної асоціації.

Він додав, що у ситуації, що склалась з можливим зниженням ціни на газ, що постачає Оператору ГТС НАК «Нафтогаз України» (рівень якої впливає на рівень маржинальних цін), може виникнути й питання недоотримання виручки державною компанією.

Асоціація «Газові трейдери України», до якої входять 37 компаній-постачальників природного газу, звернеться з листом до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо офіційного трактування даної ситуації та її упередження в майбутньому, повідомив Мизовець.

Новости

Ціна газу «Нафтогазу» для промисловості у березні на 17% менша, ніж для населення у січні

Природний газ влітку може подешевшати до $80/тис куб м - Оржель

Газотрейдери у суді вимагатимуть, аби ОГТСУ скасував перерахунок маржинальних цін купівлі-продажу газу

Офіційна заява АГТУ щодо зловживання ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» монопольним становищем на ринку газу

Перерахунок ОГТСУ маржинальних цін є наслідком недосконалого механізму розрахунку базової ціни газу - Андрій Мизовець

Коболєв назвав дві умови для відкриття РИНКУ ГАЗУ для населення

З УТГ вже списали 105 млн грн через давній проблемний «розбаланс» із групою Жеваго

ГПК «Нафтогаз Трейдинг» купуватиме газ на УЕБ на умовах редукціону

Коболєв прогнозує подальше падіння цін на газ та середньорічну ціну у $150/тис куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio