Україні потрібно повернутись до впровадження Gas Release Programme, – А.Мизовець

Потрібно повернутись до впровадження Gas Release Programme (продажу частини газу, що видобувається АТ “Укргазвидобування” на внутрішній біржі. Адже це зобов’язання, які були взяті під час реформуванні ринку газу та прописані третім енергопакетом.
Про це говорили учасники ринку на дискусії щодо стану розвитку ринку природного газу в Україні, організованого Energy Club – Клуб енергетики
Має бути прийнято вольове рішення, – зазначив голова профільної Асоціації Андрій Мизовець.
“Якщо ми говоримо про вільний ринок в Україні, він не може бути із закритим експортом та не потрібним на даний момент імпортом. Або ми говоримо про цілістну інтеграцію ринків, або те, що ми бачимо на сьогодні є напівмірою.
Він вказав, що Європа пройшла без дефіциту дві зими без російського газу. Сьогодні в Україні немає технічних проблем докупити імпортий газ в разі дефіциту на внутрішньому ринку.
Він поставив питання учасникам: “Коли український газовий ринок нарешті стане частиною європейського повноцінно? Бо ми продовжуємо із-за паркану дивитись і спостерігати за цінами на TTF та іншими бірджами. Чому Україна, в разі дефіциту, не може приєднатись до загальних закупівель в Європі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *