Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоОфіційна заява АГТУ щодо зловживання ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» монопольним становищем на ринку газу

Асоціація «Газові трейдери України» направила лист до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та Антимонопольного комітету України (АМКУ) з повідомленням про зловживання ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) монопольним становищем на ринку природного газу.

Приводом стала зміна 11 лютого 2020 року ОГТСУ всупереч законодавству, маржинальних цін за попередній місяць (січень 2020 року), оприлюднивши їх на своїй інформаційній платформі.

Звертаємо увагу, що така зміна суперечить діючому законодавству, оскільки ціна є істотною умовою усних правочинів між постачальниками та ОГТСУ (адже вони зобов’язані продавати позитивний небаланс та оплатити негативний небаланс), і її зміна не може відбуватися в односторонньому порядку. Ціни – це суттєва умова публічного договору постачальників з ОГТСУ, й у односторонньому порядку їх змінювати не можна. У зв’язку зі зміною цін за попередній період, суб’єкти господарювання ринку природного газу понесли збитки. 

ОГТСУ жодного разу при наданні актів врегулювання небалансів не надавав інформації щодо застосовного методу розрахунків маржинальної ціни придбання/продажу, хоча Кодексу ГТС закріплює цей обов’язок.

Враховуючи вищезазначене, Асоціація звернулася до НКРЕКП і АМКУ з проханням зобов’язати ОГТСУ припинити порушення законодавства, а також скасувати здійснений перерахунок маржинальних цін за січень.

Голова Асоціації «Газові трейдери України» Андрій Мизовець: «В Україні існує проблема нечітко виписаного механізму розрахунку базової ціни, яка є основою для формування маржинальних цін купівлі та продажу природного газу, за якими відбуваються розрахунки за небаланси на ринку. Це призвело до ситуації, коли ОГТСУ так вільно трактує законодавство. Його потрібно вдосконалювати, у тому числі і у ході діалогу з постачальниками», - зазначив він.

Новости

«Нафтогаз України» та «Некст Ойл Трейд» поставлять ОГТСУ 320 млн куб м газу

Ціна газу «Нафтогазу» для промисловості у березні на 17% менша, ніж для населення у січні

Природний газ влітку може подешевшати до $80/тис куб м - Оржель

Газотрейдери у суді вимагатимуть, аби ОГТСУ скасував перерахунок маржинальних цін купівлі-продажу газу

Офіційна заява АГТУ щодо зловживання ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» монопольним становищем на ринку газу

Перерахунок ОГТСУ маржинальних цін є наслідком недосконалого механізму розрахунку базової ціни газу - Андрій Мизовець

Коболєв назвав дві умови для відкриття РИНКУ ГАЗУ для населення

З УТГ вже списали 105 млн грн через давній проблемний «розбаланс» із групою Жеваго

ГПК «Нафтогаз Трейдинг» купуватиме газ на УЕБ на умовах редукціону

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio