Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео«Газпром» різко знизив транзит газу через Польщу

Після завершення довгострокової угоди щодо транспортування російського газу через Польщу, «Газпром» різко знизив обсяги транзиту по газопроводу «Ямал-Європа». Про це повідомляє низка російських ЗМІ.

За оцінками аналітиків, експортна ціна «Газпрому» в 2020 році може впасти набагато нижче позначки в $100/тис куб м, а частка російського газу в споживанні Європи - скоротитися з 39% до 34%.

Рекордно низькі ціни та попит на природний газ у Європі у зв’язку з введенням карантинних заходів задля запобігання поширенню вірусу Covid-19, знизили рентабельність продажу російського газу у ЄС.

«Обсяги транзиту російського газу по газопроводу Ямал-Європа після закінчення довгострокового контракту з Польщею 17 травня наближаються до нуля, випливає з даних польського газотранспортного оператора Gaz-System. Так, 24 травня в точці входу «Кіндратки» на кордоні з Білоруссю обсяги прокачування впали відразу до 17,3 млн кубометрів на добу (18% від пропускної спроможності). 25 травня цифра, ймовірно, буде ще нижче виходячи з того, що на добовому аукціоні було придбано лише 10% від потужності труби», - повідомляє видання «Коммерсант».

«При цьому мова не йде про ремонтні роботи - щорічна зупинка «Ямалу-Європи» запланована на 6-11 липня. Крім того, GSA Platform на щоденні аукціони виставляє максимальну потужність труби, а транзит відповідає купленим на аукціонах потужностям», - зазначає російське видання «Інтерфакс», додаючи, що «за фактом з початку неділі по газопроводу «Ямал-Європа» в Німеччину потрапляє обсяг приблизно в одну соту від пропускної здатності труби».

Як повідомляло ExPro, 16 травня завершився термін дії договору між «Газпромом» та оператором ГТС Польщі Gaz-System на транзит газу трубопроводом «Ямал-Європа». Оскільки новий контракт укладено не було, то з 17 травня «Газпром» бронює потужності по газопроводу «Ямал-Європа» на аукціонах. За новою системою, «Газпром» купує потужності газопроводу «Ямал-Європа» на точці входу в Польщу «Кондратки» (на кордоні з Білоруссю) та точкою виходу з Польщі «Мальнов» (на кордоні з Німеччиною).

Нагадаємо, експорт природного газу «Газпрому» у 1 кварталі 2020р знизився на 19% - до 39,62 млрд куб м, включаючи поставки до Туреччини.

Новости

ОПЗ за 300 днів роботи з «Агро Газ Трейдінг» переробив 538 млн куб м газу

«Нафтогаз» запроваджує систему торгівлі енергоносіями та управління ризиками (ETRM)

Секретаріат Енергоспівтовариства закликав НКРЕКП залишити економічно обґрунтовані тарифи для Операторів ГРМ

Кабмін підписав меморандум з американською Louisiana Natural Gas Exports щодо поставок LNG в Україну

«Газпром» різко знизив транзит газу через Польщу

«Нафтогаз» знизив ціну на газ для населення у травні на 21%

«Нафтогаз» у червні знизив ціну на газ для промисловості на 20% - до 3 256 грн/тис куб м

Ціни на газ на біржі впали до 1 860 грн/тис куб м

Газорозподільні компанії погасять 420 млн грн боргів перед Оператором ГТС до початку опалювального сезону

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio