Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Запаси газу в українських ПСГ перевищили 20 млрд куб м

Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) 2 липня перевищили позначку у 20 млрд куб м і становили 20,011 млрд куб м. Про це стало відомо з оперативних даних ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

Таким чином українські ПСГ заповнені на 64,7%, що є рекордним показником за останні роки. На відповідну дату минулого року в українських ПСГ знаходилося 13,69 млрд куб м газу, що в 1,5 рази нижче, ніж цього року.

Станом на початок липня в режимі «Митний склад» зберігається 4,9 млрд куб м газу, з яких більшу частину (3,6 млрд куб м) зберігаються іноземні компанії з Європи та США. Решту (1,3 млрд куб м) зберігаються українські компанії.

Для транспортування газу до «Митного складу» клієнти ПСГ, насамперед – іноземні, все частіше використовують спеціальні тарифи на транспортування short-haul, що були встановлені НКРЕКП для Оператора ГТС на початку цього року. З початку року з використанням short-haul резиденти транспортували на «Митний склад» 0,14 млрд куб м газу. Нерезиденти закачали на «Митний склад» з використанням спеціального тарифу з початку року 1,6 млрд куб м., з них у червні – 0,8 млрд куб м.

«Ми очікуємо, що до початку сезону відбору українські ПГС будуть наповнені приблизно на 25,5– 26,5 млрд куб м. При цьому у 2020р активний обсяг газу в ПСГ збільшиться до 20% порівняно з найвищим показником за останні десять років 2019р – 21,8 млрд куб. м. Якщо це завдання буде виконано, цей сезон закачування стане найпродуктивнішим за всю історію українських газосховищ», – зауважив генеральний директор «Укртрансгазу» Сергій Олексієнко.

Протягом першого півріччя 2020р в українські ПСГ було закачано 6,5 млрд куб м газу, що на 0,2 млрд куб м більше, ніж минулого року. Значну частину газу закачали іноземні трейдери - 2,6 млрд куб м, втричі більше, ніж минулого року.

Новости

«Магістральні газопроводи України» придбає ОГТСУ в «Укртрансгазу» за 3,85 млрд грн

Міненерго обрало ГК «Нафтогаз України» постачальником останньої надії на ринку газу

ОГТСУ вперше продав потужності на вході в українську ГТС на платформі RBP

Україна розпочала віртуальний імпорт газу зі Словаччини

Запаси газу в українських ПСГ перевищили 20 млрд куб м

Обсяги продажу газу на УЕБ у першому півріччі 2020р склали рекордні 735 млн куб м

Транзит газу у першому півріччі 2020р скоротився на 45% - до 24,9 млрд куб м

ЕРУ вперше експортувала газ до Румунії

Міненерго 26 червня анонсувало конкурс на постачальника газу "останньої надії"

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio