Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео


Через похолодання і снігопади ціни на природний газ в Іспанії досягли історичного максимуму – вище €50/MWh

Спотові ціни Day Ahead на природний газ в Іспанії у ході торгів 7 січня досягли історичного максимуму – €51,5/MWh. Про це свідчать дані торгів на іспанській платформі Mibgas. За даними платформи, це абсолютний рекорд цін на газ від запуску біржі у 2016р.

Разом з тим, протягом наступних днів ціна Day Ahead поступово знизилася – до €30/MWh станом на 9 січня (для газу з поставкою 10 січня). В той же час, на нідерландському TTF спотові ціни Day Ahead станом на 7 січня становили €19,6/MWh.

При переводі ціна становила близько $666/тис куб м або 18 850 грн/тис куб м без ПДВ (22 600 грн/тис куб м з ПДВ). За даними ExPro, в останній робочий день в Україні (6 січня) ціни на природний газ на внутрішньому ринку коливалися у діапазоні 8 150 – 8 300 грн/тис куб м (з ПДВ).

Головною причиною різкого зростання цін на Піренейському півострові став ураган «Філомена», який накрив півострів. Температура повітря опустилася до найнижчих значень за останні півстоліття – до -34°C. Крім того у країні спостерігаються значні снігопади.

Іншою важливою причиною стало скорочення поставок LNG до Європи в цілому та до Іспанії зокрема. Іспанія традиційно є одним з основних покупців LNG у Європі (у країні розташовано найбільше LNG терміналів серед інших країн ЄС). Оскільки більшість поставок LNG перенаправили до Азії, де також спостерігається рекордне зростання цін на газ, поставки до Європи скоротилися.

Ціни на LNG на азіатському JKM на фоні холодної погоди, різким збільшенням попиту та труднощів з поставками газу також досягли історичних максимумів – вище $20,7/MMBtu (близько €58/MWh). Поставки LNG до Європи у січні 2021р у порівнянні з січнем 2020р скоротилися на 46%.

Крім того, для задоволення зростаючого попиту на природний газ у Європі, відбір газу з європейських ПСГ зріс до рекордних значень. Так, 7 січня з підземних сховищ було відібрано 990 млн куб м – п’ятий за обсягами добовий відбір за всю історію спостережень. Станом на 8 січня європейські ПСГ заповнені на 68,2%, що майже відповідає середньому значенню заповненості ПСГ на цю дату за останні 5 років.

10 січня 2021 Expro

Новости

«Слуга Народу» готує план антикризових заходів для вирішення потенційних проблем через підвищення тарифів на газ

ГК «Нафтогаз Трейдинг» буде надавати послуги балансування ОГТСУ

Міненерго планує знизити ціну на газ для населення

ОГТСУ обмежує експорт газу до Польщі. Причина - майже всі потужності забронював Газпром

Через похолодання і снігопади ціни на природний газ в Іспанії досягли історичного максимуму – вище €50/MWh

В лютому постачальники газу для населення будуть змушені підвищувати ціни на газ, якщо ціни в Європі продовжать ріст, - А.Мизовець

У 2020 році транзит газу до Європи українською ГТС зменшився, а з Європи до України - виріс

Оператор ГТС України запустив тестову версію Платформи прозорості

Ціни на природний газ у Європі злетіли до дворічних максимумів – вище €20/MWh

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio