Україна активно закачує природний газ до підземних сховищ газу (ПСГ), скорочуючи відставання від минулого року. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив аналітик ринку природного газу ExPro Михайло Свищо.
«Україна активно готується до наступного опалювального сезону, закачуючи газ до підземних сховищ. Якщо на початку червня дійсно відставання (по рівню запасів у сховищах – ред.) було 25% від минулого року, то вже зараз можна говорити, що це відставання менше 20% і чим далі, тим воно скорочується», – зазначив Свищо.
Аналітик висловив сподівання, що до початку опалювального сезону вдасться повністю подолати відставання від минулого року. Скорочувати відставання вдається як за рахунок газу власного видобутку, так і за рахунок імпорту.
Запаси в сховищах
За оцінками ExPro, до початку наступного опалювального сезону в українських сховищах необхідно мати щонайменше 13 млрд куб м природного газу в підземних сховищах.
«Минулого року на початок опалювального сезону в сховищах було накопичено трохи менше 13 млрд куб м природного газу і цього в принципі вистачало для проходження, якби не російські масовані обстріли у лютому, коли росія атакувала український газовидобуток… Якщо ми накопичимо 13 млрд куб м газу в сховищах до 1 листопада з умовою, що ми так само протягом зими продовжуватимемо імпортувати природний газ, то цього вистачить для проходження зими», – прокоментував аналітик ExPro.
Допомога партнерів
Відповідаючи на питання допомоги від іноземних партнерів у підготовці до зими, Михайло Свищо зазначив, що підтримка іноземних партнерів є суттєвою.
«У нас досить хороша співпраця з іноземними партнерами, якраз за рахунок того як активно проводять політику в тому числі «Нафтогаз» та Міністерство енергетики, які спілкуються з міжнародними партнерами», – повідомив Михайло Свищо.
Аналітик відзначив, що серед іноземних партнерів кошти на закупівлю газу для «Нафтогазу» виділяють Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), також ведуться активні перемовини з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Крім того, окремо можна виділити уряд Норвегії, який виділяє кошти на грантовій основі.