“Нафтогаз” попередив про перехід на ринкові ціни на газ з квітня

У “Нафтогазі” вважають, що ціни значно відрізнятимуться від нинішніх, коли, згідно з рішенням Кабінету міністрів, застосовується гранична ціна 6,99 грн за кубометр.

Уже з квітня поточного року ціна на газ, яку пропонуватиме НАК “Нафтогаз”, формуватиметься на ринкових засадах. Про це йдеться на сайті компанії.

“Із 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року гранична ціна на газ регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2021 р. № 25 і становить 6,99 грн/куб.м. Уже з квітня ціна на газ формуватиметься на ринкових засадах”, – наголошується в повідомленні.

При цьому, в компанії прогнозують, що після переходу на ринкові ціни, цінові пропозиції постачальників значно відрізнятимуться від сьогоднішніх.

“Цінові пропозиції постачальників, з огляду на піврічний досвід роботи вільного ринку газу, значно відрізнятимуться. У грудні, наприклад, ГК “Нафтогаз України” пропонувала своїм клієнтам до 40% вигідніші ціни”, – зазначили в “Нафтогазі.

Водночас за даними ресурсу “Газотека”, станом на 12 березня 2021 року 16 газопостачальних компаній в Україні готові поставляти населенню газ за ціною, нижчою граничної ціни 6,99 грн за кубометр, яка була встановлена Кабінетом міністрів на період лютий-березень 2021 року, з них 5 компаній – нижче цінової пропозиції “Нафтогазу”. 

На кінець лютого лише 11 компаній були готові продавати газ дешевше граничної ціни 6,99 грн/кубометр.  А в лютому – лише 5.

Нагадаємо, “Газотека” – перший в Україні сервіс порівняння цін на газ для побутових споживачів. Розробила ідею сервісу та допомагає втілювати проєкт — ГО “ДІКСІ ГРУП”.

Наразі сервіс дозволяє отримати у зручному вигляді актуальну інформацію щодо цінових пропозицій постачальників природного газу, доступних у конкретному регіоні. Також він дає можливість порівняти ціни та оцінити потенційну економію від зміни постачальника протягом року.

На сайті Газотеки є можливість ознайомитися із відгуками споживачів про роботу газопостачальних компаній.

У перспективі команда сервісу планує розширити функціонал таким чином, щоб користувачі могли подавати необхідні документи та заяву на приєднання до обраного постачальника, а також на сайті “Газотека” повністю проходити та відстежувати процедуру зміни постачальника газу.

Як відомо, з 1 серпня газопостачальні компанії отримали можливість вільно встановлювати ціну на газ для населення, а споживачі – вільно обирати постачальника й оптимальну ціну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *