Нацрегулятор також ухвалив постанову, згідно з якою з 1 липня ведення господарської діяльності з розподілу природного газу у Харківській області здійснюватиме ДК “Газорозподільчі мережі України”.
Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні 28 червня прийняла постанову, якою встановила з 1 липня 2023 року тариф на розподіл природного газу у Харківській області Харківській філії ТОВ “Газорозподільні мережі України” (“Газмережі”) у розмірі 1,99 грн/куб. м на місяць.
Цим документом внесено зміни до постанови НКРЕКП від 30 грудня 2022 року №1944, якою, з 1 січня 2023 року було встановлено тариф на розподіл газу у Кіровоградській області для “Газмережі” у розмірі 1,49 грн/ куб. м на місяць.
Крім того, Нацрегулятор з 1 липня 2023 року зупинив дію ліцензії на право господарської діяльності щодо розподілу природного газу для АТ “Оператор газорозподільної системи “Харківгаз” у зв’язку з передачею цілісного майнового комплексу щодо розподілу газу іншому ліцензіату в особі Харківської філії “Газмережі”.
На засіданні також затверджений план розвитку газорозподільної системи для Харківської філії “Газмережі” на 2023-2032 роки, розмір нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу.
У зону відповідальності новоутвореної Харківської філії “Газмережі” ввійдуть населені пункти Богодухівського, Ізюмського, Красноградського, Куп’янського, Лозівського, Чугуївського та Харківського районів Харківської області, повідомляється на сайті компанії.
У червні ТОВ “Газорозподільні мережі України” отримало відповідні повноваження у м.Дніпро та Дніпровському районі.
НКРЕКП з 1 червня 2023 року встановила тариф на розподіл природного газу у Дніпропетровській області Дніпровській філії ТОВ “Газорозподільні мережі України” (“Газмережі”) у розмірі 0,90 грн/куб. м на місяць замість АТ “Оператор газорозподільної системи “Дніпрогаз”.
Раніше у Харківській області, місті Дніпро та Дніпровському район діяльність здійснювали приватні компанії, що входили у Групу РГК (Регіональна Газова Компанія).
Кабінет міністрів у листопаді 2022 року за пропозицією міністра енергетики України Германа Галущенка ухвалив рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави, нагадується на сайті Міненрго.
“Ключова мета цієї ініціативи – забезпечення національної безпеки та надійного обслуговування громадян в умовах війни”, – пояснив Герман Галущенко.
Він додав, що “після приватизації облгазів, яка відбулася більше 10 років тому, виникла низка проблем у сфері газопостачання. Система розподілу фактично використовувалася безоплатно”.
Державна компанія “Газорозподільні мережі України” вже продемонструвала ефективність своєї діяльності. Уперше за десятиріччя новостворена компанія повністю забезпечила 100% розрахунків з державою та компаніями-партнерами за експлуатацію державних газорозподільних мереж. Протягом перших трьох місяців роботи підприємство сплатило 12,2 млн грн за експлуатацію державних газорозподільних систем та їх складових, 42,3 млн грн – компанії “Нафтогаз України” за газ, що був використаний для покриття виробничо-технологічних втрат, а також 2,5 млн грн – “Оператору ГТС України” за послуги з транспортування газу, додається у дописі.
Окрім того, компанія активно працює у Кіровоградській області. У першому кварталі 2023 року було зекономлено 3,74 млн кубометрів газу за рахунок зменшення виробничо-технологічних витрат (ВТВ) газу.
Як повідомляла “Українська енергетика”, дочірня компанія “Газ України” НАК “Нафтогаз України” 2 вересня 2022 року зареєструвала ТОВ “Газорозподільні мережі України”.
Основний вид економічної діяльності нової компанії: розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи. 100% статутного капіталу новоствореної компанії у 250 млн грн сформувала компанія “Газ України”.
Раніше у структурі НАК “Нафтогаз України” постачанням газу для населення займались газопостачальна компанія “Нафтогаз України”; ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України”; ДП “Центргаз” ВАТ “Кіровоградгаз”; ДП “Нафтогаз-Енергосервіс” НАК “Нафтогаз України”; ВАТ “Кіровоградгаз”.