При цьому середньозважена ціна продажу газа знизилася майже на 1,5 тис. грн
Виробники соціально значущих продуктів харчування на торгах Української енергетичної біржі (УЕБ) газом власного видобутку в середу, 16 лютого, придбали 1,91 млн куб. м газу.
Такі дані оприлюднені на сайті УЕБ.
Реалізовані на других лютневих торгах об’єми газу втричі перевищили показники перших торгів, коли було продано 0,64 млн куб. м.
Згідно з біржовим бюлетенем на сайті УЕБ, середньозважена ціна продажу склала 15,62 тис. грн/тис. куб. м, що майже на 1,5 тис. грн менше від ціни попередніх торгів (17,04 тис. грн/тис. куб. м).
Максимальна ціна продажу становила 19,48 тис. грн/тис. куб. м, за якою ТОВ “Тисагаз” реалізувало 35,36 тис. куб. м, мінімальна – 14,63 тис. грн/тис. куб. м, яку запропонувало ПАТ “Укргазвидобування” групи Smart Energy за 560 тис. куб. м газу.
Ресурс на торгах реалізували сім компаній, період постачання – березень, за винятком 2,2 тис. куб. м газу ТОВ “Рожнятивнафта” та 35,36 тис. куб. м газу від “Тисагаз”, реалізованих на кінець лютого.
Наступні торги заплановано на 17 лютого.
Нагадаємо, перші торги з реалізації газу виробникам соціально-значущих продуктів харчування відбулися у січні. На них було реалізовано 18,28 млн куб. м газу, з яких 10,36 млн куб. м газу реалізовано ПАТ “Нафтогазвидобування” групи ДТЕК. Торги з поставкою на кінець місяця та на лютий проводилися з 17 по 28 січня.
Міністерство агрополітики та продовольства затвердило перелік із 6803 компаній, для яких обмежена націнка при постачанні природного газу.
Кабінет міністрів обмежив націнку при постачанні природного газу виробникам продуктів харчування, які мають істотну соціальну значущість на період дії карантину.
Граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку обмежили на рівні не більше 24% для виробників “соціальних” товарів.
Крім того, Кабмін зобов’язав приватні газовидобувні компанії до 30 квітня 2022 року продавати 20% обсягів газу власного видобутку на біржі (за винятком “Нафтогазу”).