Оператор ГТС України надаватиме технічну та законодавчу підтримку розвитку біометанової галузі в рамках Програми українсько-данського енергетичного партнерства
Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ) став партнером Програми українсько-данського енергетичного партнерства у співпраці над розвитком ринку біометану в Україні, ідеться в повідомленні на сайті компанії.
Представники ОГТСУ будуть залучені до керівного органу – Координаційного комітету цієї Програми.
ОГТСУ та Державне агентство з енергоефективності за координації Міністерства енергетики разом з Данською енергетичною агенцією (ДЕА) розвиватимуть інструментів для сталого розвитку ринку біометану – через технічну та законодавчу підтримку.
“Розвиток ринку біометану — один зі стратегічних напрямків для ОГТСУ. Ми долучались до кожного етапу підготовки нормативно-правової бази функціонування ринку та можливості експорту біометану. Тому ми раді доєднатись до цієї Програми, щоб разом з колегами та міжнародними експертами створити інструменти для подальшого розвитку галузі”, – наголосила Катерина Коваленко, керівниця Управління стратегії ОГТСУ.
Хоча нормативно-правова база для функціонування ринку біометану вже створена, попереду ще велика робота для розбудови нового сектору, вважають в ОГТСУ. За підтримки ДЕА для зацікавлених українських учасників будуть організовані технічні семінари та консультаційні зустрічі, щоб визначити спільний план дій для розвитку біометанової галузі в Україні.
Як повідомляла “Українська енергетика”, у Міністерстві енергетики вважають, що український біометан може замінити російський газ на ринку Євросоюзу.
На початку грудня 2024 року друга вітчизняна компанія – “Галс Агро” – почала подавати біометан до української ГТС та закачувати його до підземних сховищ газу. Першою біометан у газотранспортну систему України закачала Група компаній Vitagro на початку жовтня.
У вересні в українських виробників біометану – з’явилася можливість продавати біометан до Європи: набрав чинності порядок митного оформлення експорту цього ресурсу.