Путін знищив свій найважливіший ринок. Європа прощається з російською нафтою – Bloomberg

Енергоміст Росія — Європа, побудований за часів Леоніда Брежнєва, яким на Захід вирушала сировина, а на Схід
— технології та ширвжиток, вирушає на звалище історії. Морський експорт російської нафти до Європи на тижні, що завершився 2 грудня, впав до 310 тисяч барелів на добу.

Про це пише Bloomberg на основі статистики перевезень танкерів.

Порівняно з попереднім тижнем поставки впали на третину, порівняно з початком листопада – майже на 60%, а якщо порівнювати з довоєнними обсягами – більш ніж у 5 разів. Цілком відмовилися від морських поставок російської нафти Польща, Німеччина, Швеція, Великобританія, Франція, Фінляндія, Румунія та Литва. Італія скоротила закупівлі утричі порівняно з початком листопада.

5 грудня країни ЄС ввели ембарго на російські барелі і одночасно забороняють страхувати танкери, які везуть нафту дорожчу за 60 доларів за барель — умовну стелю ціни.

Президент Володимир Путін, який розв›язав війну з Україною і добився санкцій, «знищив свій найважливіший ринок для нафти», каже віце-президент S&P Global Даніел Йергін.

До війни в ЄС йшло більше 50% морського нафтового експорту з Росії – 1,6 млн барелів на добу з 3 млн.

Тим часом, Росія хоче заборонити своїм компаніям продавати нафту за ціновою стелею У РФ планують до кінця року ухвалити механізм заборони для російських компаній на продаж нафти з використанням цінової стелі.

Про це заявив віце-прем›єр РФ Олександр Новак, пише «Коммерсантъ».

За його словами, деталі цього механізму зараз обговорюють із компаніями. «Зараз обговорюємо, доопрацьовуємо рішення, обговорюємо з компаніями», – сказав Новак, не навівши жодних подробиць. Наприкінці минулого тижня країни групи G7 оголосили, що погодилися встановити «стелю цін» на нафту, яка експортується з РФ морем, на рівні $60 за барель.

Між тим, 5 грудня набуло чинності рішення Ради ЄС про ліміт ціни на російську нафту і заборону морського тран
спортування російської нафти до третіх країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *