Ціна на газ змушує Харківську ТЕЦ-5 зупинити діяльність і законсервувати обладнання

Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» з 1 червня встановила для підприємств паливно-енергетичного комплексу нові розцінки на фіксовані обсяги газу, збільшивши їх утричі: із 7,9 тис грн до 29,4 тис грн за тисячу кубометрів палива. Керівник Харківської ТЕЦ-5 Олександр Мінкович вказує, що це зумовлює дуже скрутне становище для всієї вітчизняної генерації і, зокрема, унеможливлює діяльність теплоелектроцентралі в міжопалювальний та опалювальний періоди.

«Усі електростанції і ТЕЦ, які для виробництва електроенергії й тепла використовують природний газ, змушені будуть вже зараз ухвалювати непрості для підприємств і їхніх колективів рішення, – повідомляє Олександр Мінкович. – ТЕЦ-5 не спроможна працювати за нинішньої цінової політики компанії «Нафтогаз Трейдинг». На жаль, це тягне за собою низку інших негативних наслідків для усієї громади».

За словами Олександра Мінковича, обладнання, яке не підлягає використанню впродовж 30 і більше діб, має бути законсервоване, а простій в роботі означає також втрату обігових коштів, що в тому числі були передбачені на проведення чергового етапу ремонтної кампанії. Також, за його словами, порушуються контракти з підрядними ремонтними організаціями.

«Непідготовлене устаткування не може бути запущене в дію по завершенні міжопалювального періоду. А значить, старт і проходження опалювального сезону теж під запитанням», – вказує він.

Керівник Харківської ТЕЦ-5 наголошує, що вітчизняна генерація потребує наразі підтримки держави, чітких, зрозумілих, лояльних механізмів роботи, проте зараз вона змушена потерпати від перешкод і постійних цінових стрибків з боку газопостачальної організації, що незмінно впроваджує промисловість країни у шоковий стан.

«Харківська ТЕЦ-5 завжди, попри виклики воєнного часу, працює на зміцнення стійкості і потужності Північної енергосистеми. Але сьогодні, разом з теплоенергетичною спільнотою України, ТЕЦ-5 змушена вкотре звернутися до можновладців. Почуйте і дослухайтеся до виробників та промисловців, до тих людей, від яких залежить енергетична й економічна безпека України. ТЕЦ-5 неодноразово інформувала Міністерство енергетики та Укренерго про те, що підготовка і старт опалювального сезону під загрозою. Відповіді ми не отримали», – підсумував голова правління Харківської ТЕЦ-5 Олександр Мінкович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *