Україна 31 березня офіційно розпочала сезон закачування природного газу до підземних сховищ. Вперше цього року обсяги закачування газу (1,4 млн куб м) перевищили обсяги відбору (0,1 млн куб м). Про це повідомляє «Нафтогаз».
Цьогорічний сезон відбору газу зі сховищ тривав 145 днів та став одним з найкоротших в історії. Нагадаємо, сезон відбору газу розпочався доволі пізно – 7 листопада 2023р, що стало можливим завдяки теплій погоді в жовтні. Завершити відбір газу в березні також вдалося завдяки теплій погоді у другій половині березня, у зв’язку з чим Україна завершила опалювальний сезон.
Впродовж сезону відбору зі сховищ було відібрано понад 8,49 млрд куб м природного газу, з яких впродовж зими – 6,7 млрд куб м. Більша частина цього газу йшла на внутрішнє споживання в зимовий період. Частину газу – 1,84 млрд куб м – було експортовано з «митного складу» українських ПСГ до європейських країн.
За оцінками ExPro, на завершення цьогорічного сезону відбору газу зі сховищ в українських ПСГ зберігалося понад 8,12 млрд куб м природного газу (з урахуванням 566 млн куб м буферного газу), на 11% або 980 млн куб м менше, ніж на кінець березня минулого року. За даними «Нафтогазу» та Міненерго (без урахування буферного газу) у сховищах зберігається майже 7,56 млрд куб м природного газу.
Запаси активного газу в підземних сховищах на кінець сезону відбору становили 3,35 млрд куб м. Це газ, який компанії можуть відбирати зі сховищ та який не враховує активний газ довгострокового зберігання та буферний газ.
На «митному складі» українських ПГС на кінець сезону відбору зберігалося близько 1,5 млрд куб м газу, з якого нерезиденти зберігають близько 0,7 млрд куб м. Нерезиденти доволі активно реекспортували природний газ з українських сховищ до європейських країн впродовж сезону відбору газу. Однак, вже у березні окремі компанії почали закачувати незначні обсяги газу до «митного складу» українських ПСГ.