Уряд спростив розміщення газопоршневих і газотурбінних установок

Кабінет міністрів удосконалив спрощені умови встановлення та вводу в експлуатацію когенераційних газопоршневих установок (КГУ) в період воєнного стану.

“Сьогодні ухвалюємо постанову, що спрощує розміщення газопоршневих та газотурбінних установок та пов’язаних із ними мереж. Знімаємо цілу низку бюрократичних процедур, аби процес рухався швидше”, – повідомив у своєму Telegram-каналі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За інформацією представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука, відповідні зміни внесено до постанови Кабміну від 07.12.2023 №1320 “Деякі питання розміщення газопоршневих когенераційних установок на період воєнного стану”.

Зміни до урядової постанови внесено “з метою удосконалення та збільшення спрощених умов для будівництва та/або розміщення газопоршневих та газотурбінних установок, в тому числі когенераційних, блочно-модульних котелень, дизельних/бензинових та газових генераторів (потужністю від 1 МВт та більше), а також повʼязаних з ними мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання, вузлів обліку, іншого повʼязаного обладнання під час воєнного стану задля створення умов для сталого проходження опалювального періоду 2024/25 року та забезпечення споживачів і закладів соціальної сфери тепловою та електричною енергією у звʼязку з постійними пошкодженнями обʼєктів теплової та електричної генерації на фоні військової агресії РФ”, повідомляє Тарас Мельничук.

Як повідомляла “Українська енергетика”, у грудні 2023 року Кабінет міністрів спростив на період воєнного стану процедуру встановлення та вводу в експлуатацію когенераційних газопоршневих установок (КГУ).

8 травня 2024 року на своєму засіданні Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла постанову, яка спрощує процедуру приєднання генеруючих установок (газотурбінних, газопоршневих, когенераційних тощо) до електричних мереж.
Це рішення Регулятора дає можливість замовникам у скорочений термін забезпечити підключення своїх установок до електричних мереж. Крім того, ця постанова не передбачає здійснення оплати відповідно до ставок.

У березні 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо розвитку в країні високоефективного комбінованого виробництва теплової та електричної енергії – когенерації.

Винятковою перевагою високоефективної когенерації є можливість децентралізації виробництва електроенергії, вважають у Державному агентстві з ененергоефективності та енергозбереження України.

Розвиток розподіленої генерації електроенергії (децентралізація) є одним з основних пунктів Енергетичної стратегії України, схваленої Кабінетом міністрів у квітні 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *