Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

Видео«Нафтогаз» у січні постачатиме усім громадянам газ по 4650 грн/тис куб м без ПДВ та транспортування

НАК «Нафтогаз України» розрахував ціну на газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів на січень на рівні 4 650 грн/тис куб м (без ПДВ та транспортування), за нею платитимуть і ті споживачі, які у кінці 2019р погодилися на фіксовану квартальну ціну у 5 500 грн/тис куб м. Про це повідомила пресслужба НАК «Нафтогаз України».

Нові ціна розрахована відповідно до меж, встановлених постановою Кабінету міністрів № 17 від 24 січня 2020р. Таким чином Україна виконує зобов’язання перед МВФ щодо поетапного переходу до ринку газу з вільним ціноутворенням та конкуренцією за побутового споживача між багатьма постачальниками газу, підкреслюють у «Нафтогазі».

«Нафтогаз» повідомив, що визначив ціну з урахуванням таких складових:

- ціни на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF). До уваги береться середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на хабі TTF за період 1-22 числа місяця постачання природного газу. Джерело даних: Powernext/EEX: https://www.powernext.com/spot-market-data

- різниця між ціною газу на газовому хабі TTF та кордоні України. Розраховується як сума двох складових. Перша – середньоарифметична різниця (спред) між хабом TTF та найближчим до України ліквідним хабом NCG для котирувань на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) за період 1-22 числа місяця постачання природного газу (Джерело даних: Powernext/EEX: https://www.powernext.com/spot-market-data).

- транспортні витрати до кордону України від хабу NCG за найкоротшим маршрутом транспортування природного газу Німеччина – Австрія – Словаччина. Джерело даних для розрахунку: офіційні ресурси операторів ГТС або регулюючих органів країн, якими здійснюється транспортування.

- тариф на вхід в українську ГТС на міждержавному з’єднанні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною, що сплачується оператору газотранспортної системи України кожним імпортером. Джерело даних: НКРЕКУ https://www.nerc.gov.ua/?id=18343

- торгівельна надбавка на покриття витрат Нафтогазу, пов’язаних із реалізацією/постачанням споживачам природного газу, наприклад, витрат на зберігання газу та сплату відсотків за кредитними коштами. Торгівельна націнка дорівнює 1,917% згідно з рівнем, передбаченим пунктом 6 Постанови КМУ від 19.10.18 № 867 при здійсненні закупівлі газу власного видобутку.

Очікується, що затверджений урядом підхід до розрахунку ціни на газ для захищених споживачів діятиме до 30 квітня 2020р, повідомив «Нафтогаз», нагадавши, що з 1 травня 2020р Україна взяла на себе зобов'язання повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів прив'язав ціну природного газу, який НАК «Нафтогаз України» продає населенню і теплокомуненерго, до спотових цін на нідерландському хабі TTF. Відповідні зміни внесено до Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу постановою №17 від 24 січня 2020р.

Зокрема у документі зазначено, що з 1 січня 2020р НАК «Нафтогаз України» здійснює продаж газу зазначеним категоріям споживачів за цінами не вище рівня, який, зокрема враховує середньоарифметичну ціну End of Day на наступну добу (Day-Ahead/Weekend) на ТТF за період 1-22 числа місяця поставки газу, різницю (спред) між ціною на TTF та на кордоні України, а також тариф на вхід у ГТС України на кордоні із Польщею, Словаччиною та Угорщиною. Джерелом даних цін вказано біржу Powernext/EEX. Торгова націнка «Нафтогазу» до ціни постачання газу не може перевищувати 1,917%.

За підрахунками ExPro, середня ціна Day-Ahead/Weekend на ТТF протягом 1-22 січня склала €11,61 за МВт-год. З урахуванням цього, а також вартості транспортування до кордону з Україною у €3 за МВт-год, коефіцієнту переведення енергетичних одиниць у тис куб м (10,57), вартості входу в українську ГТС на рівні $4,45/тис куб м та січневого сезонного коефіцієнту (1,75), курсу євро та долару на міжбанку на 27 січня, націнки «Нафтогазу» у 1,917%, верхня межа ціни для населення складає 4 477 грн/тис куб м.

У кінці 2019р через невизначеність питання транзиту російського газу, «Нафтогаз» встановив фіксовану квартальну ціну для населення та теплокомуненерго, яка складає 5 500/тис куб м (без ПДВ та транспортування).

Новости

З «Укртрансгазу» списали 50 млн грн на користь «Фін-Інвесту» за рішенням суду 20-річної давнини

«Укртрансгаз» 1-15 лютого приймає заявки на розподіл річної потужності ПСГ після 2020р

«Нафтогаз» у лютому знизив ціну газу для промисловості на 15%

Великі споживачі газу переходять на формульне ціноутворення, прив’язуючись до хабів ЄС

«Нафтогаз» у січні постачатиме усім громадянам газ по 4650 грн/тис куб м без ПДВ та транспортування

ОГТСУ може об’єднати пункти входу/виходу в ГТС на західному кордоні у віртуальні з’єднання

Уряд прив’язав ціну на газ для населення та ТКЕ до спотових цін на TTF

Обсяги продажу природного газу на ТБ «УЕБ» у 2019р зросли у 2,5 рази – до 388 млн куб м

Європа у 2019р збільшила імпорт LNG на 61% - до 100 млрд куб м

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio