Багатство в надрах
Сила в людях
АссоциацияСМИ о насФотоКонтактыКарта сайтаПервая страницаНаписать письмоУкраїнськоюEnglish
Багатство в надрах
Сила в людях

Как стать членом АГТУ

Третейський суд АГТУ

Консалтинг и аудит

Точка зрения

Законодательство

Полезные ссылки

ВидеоНКРЕКП перенесе запровадження плати за нейтральність балансування на ринку газу на рік

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує перенести впровадження обов’язкової плати за нейтральність балансування на ринку природного газу на рік – до 1 січня 2023р. Відповідну постанову НКРЕКП планує прийняти на засіданні 2 вересня, згідно порядку денного засідання.

На сьогодні плата за нейтральність балансування розраховується Оператором ГТС (ОГТСУ) для замовників послуг транспортування кожного місяця і публікується в інформаційній платформі до 21 числа наступного місяця. Оплату потрібно здійснювати один раз на рік – до 1 січня наступного року.

Разом з тим, Кодексом ГТС передбачено поетапне запровадження плати за нейтральність балансування: перший етап застосовується до 2019-2020 газового року, другий та третій етапи – 2020-2021 та 2021-2022 газових років відповідно. Для 2019-2020 газового року плата за нейтральність балансування носить інформативний характер та не стягується. Другий та третій етапи передбачають обов’язкове стягнення на користь ОГТСУ або виплату ОГТСУ замовникам плати за нейтральність

За результатами аналізу розрахунку плати за нейтральність, який провела НКРЕКП, було виявлено ряд недоліків та проблемних питань у здійснених ОГТСУ розрахунках. Зокрема, Кодексом ГТС та Кодексом газосховищ передбачено, що ОГТСУ може використовувати для фізичного балансування потужність газосховищ. Разом з тим, включення відповідних витрат до плати за нейтральність не передбачено Кодексом ГТС.

Також положеннями Регламенту № 312/2014 передбачено, що для розрахунку плати за небаланси використовуються ціни на торговій платформі, яка попередньо визначається ОГТСУ та погоджується НКРЕКП. Водночас, вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» щодо обов’язку ОГТСУ купувати обсяги природного газу для балансування газотранспортної системи через тендерну процедуру, унеможливлюють здійснення закупівлі ним газу на торговій платформі та використання ціни на платформі для розрахунку плати за добові небаланси.

Враховуючі наявні проблемні питання, НКРЕКП продовжує перший етап впровадження плати за нейтральність балансування на один рік. Таким чином плата за нейтральність у 2020-2021 газовому році також буде виключно інформативною і не стягуватиметься.

Після набрання чинності постанови, першу плату за нейтральність балансування замовникам послуг транспортування необхідно буде сплатити до 1 січня 2023р – за газовий рік 2021-2022.

Новости

Верховна Рада дозволила ОГТСУ купувати газ для балансування на біржі

"Нафтогаз" пропонує бізнесу тарифи "Річний", "Квартальний" і "Місячний".

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» та Асоціація «Газові трейдери України» підписали Договір про членство та організацію партнерства

Україна за 8 місяців 2020р скоротила обсяги транзиту газу на 42% - до 34,8 млрд куб м

НКРЕКП перенесе запровадження плати за нейтральність балансування на ринку газу на рік

Ціна «Нафтогаз України» як ПОНу у вересні на 12% нижче, ніж для звичайних клієнтів

УЕБ запускає Енергетичну торгову платформу для добового балансування на ринку газу

Рішення НКРЕКП щодо зміни Кодексу ГТС є упередженим та не вирішує проблему небалансів на ринку газу, - заява АГТУ

«ЕРУ Трейдінг» імпортувала газ з Греції через Румунію

© 2005 Copyright - Ассоциация «Газовые трейдеры Украины». Разработка сайта CodEX World Studio