Понад 20 суден пройшли через Ормузьку протоку в суботу — Kpler

Понад 20 суден пройшли через Ормузьку протоку в суботу, свідчать дані аналітичної компанії Kpler, передає Reuters. Це найбільша кількість суден, що перетнули протоку з 1 березня, після початку війни на Близькому Сході.

  • Серед суден, які пройшли в суботу, п’ять раніше завантажували вантажі в Ірані – від нафтопродуктів до металів. Три з них є газовозами LPG, причому одне судно прямує до Китаю, інше – до Індії.
  • Танкер Crave під прапором Панами, що перевозить LPG з Об’єднаних Арабських Еміратів, прямує до Індонезії.
  • Два з трьох танкерів — Akti A та Athina — перевозять нафтопродукти, завантажені в Бахрейні, і прямують відповідно до Мозамбіку та Таїланду.
  • Танкер Navig8 Macallister під прапором Ліберії транспортує близько 500 тис. барелів нафтової сировини (naphtha) з ОАЕ до Ульсана (Південна Корея).
  • Супертанкер Fpmc C Lord під прапором Ліберії перевозить близько 2 млн барелів сирої нафти із Саудівської Аравії до порту Майляо на Тайвані.
  • Танкер Desh Garima під прапором Індії, завантажений приблизно 780 тис. барелів сирої нафти Das з ОАЕ, прямує до Шрі-Ланки.
  • Судно Ruby, що перевозить катарські добрива, прямує до ОАЕ.
  • Балкер Merry M транспортує нафтовий кокс, завантажений у Саудівській Аравії, до Равенни (Італія).

Рекордна кількість суден пройшла через Ормузьку протоку після того, як Іран у п’ятницю повідомив про відкриття протоки. Однак після нових заяв з боку США та Ірану про відновлення блокади, трафік через Ормузьку протоку знову скоротився.

З початку війни на Близькому Сході жоден завантажений LNG танкер не пройшов через протоку, що є найдовшим в історії простоєм.

У суботу 5 завантажених танкерів з катарським LNG прямували до Ормузької протоки, однак жоден з них так і не пройшов протоку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *